Naga MarketsSymbol GPW na tle wykresuMedinice zakończył ofertę publiczną akcji, w ramach której pozyskał 12,2 mln zł brutto, podała spółka. Pozyskane środki zostaną przeznaczone na rozwój innowacyjnych technologii medycznych z obszaru kardiologii i kardiochirurgii, podała spółka.

“Oferta Medinice spotkała się z dużą aprobatą ze strony inwestorów instytucjonalnych i indywidualnych. Zainteresowanie było większe niż liczba akcji przez nas oferowana. Kolejny raz do grona akcjonariuszy Medinice dołączyły renomowane fundusze inwestycyjne – co bardzo nas cieszy” – powiedział prezes i największy akcjonariusz Medinice Sanjeev Choudhary, cytowany w komunikacie.

Cena emisyjna akcji serii I wyniosła 12,2 zł i była o blisko 63% wyższa niż cena emisyjna akcji serii H1 w emisji przeprowadzonej w 2019 r. (7,5 zł za akcję). 22 sierpnia spółka złożyła w Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) dokument rejestracyjny w celu dopuszczenia i wprowadzenia akcji do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych.

“Ostatnie 12 miesięcy były dla nas bardzo intensywne. W tym czasie udało nam się doprowadzić do finalnego etapu prac nad prototypami w projektach MiniMax i CoolCryo. Zakończyliśmy również prace inżynieryjne w projekcie PacePress, podpisaliśmy pierwszą w historii spółki umowę licencyjną na sprzedaż PacePress w Indiach oraz nawiązaliśmy współpracę w USA w celu certyfikacji FDA i komercjalizacji PacePress na rynku amerykańskim” – zaznaczył prezes.

Środki pozyskane od inwestorów przede wszystkim pomogą przeprowadzić badania kliniczne u ludzi w dwóch najważniejszych projektach Medinice – MiniMax i CoolCryo.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Po zrealizowaniu tych kamieni milowych będziemy gotowi do komercjalizacji tych projektów. Ponadto będziemy mogli przeprowadzić badania kliniczne w projekcie PacePress i uzyskać certyfikację FDA w USA na ten projekt. Pozostałe środki pozwolą nam rozpocząć rozwój technologiczny naszych mniej zaawansowanych projektów, w których również widzimy duży potencjał” – dodał Choudhary.

Elektroda MiniMax będzie pierwszą na świecie elektrodą “2 w 1” posiadającą funkcje diagnostyczne i lecznicze, która będzie używana bez szkodliwej fluoroskopii. Z kolei CoolCryo to system do wykonywania małoinwazyjnych zabiegów krioablacji kardiochirurgicznej. PacePress to elektroniczna opaska uciskowa, której celem jest zmniejszenie ryzyka wystąpienia krwiaka w miejscu implantacji urządzeń wykorzystywanych w elektroterapii serca, przypomniano.

W portfolio spółki znajduje się kilkanaście projektów z obszaru interwencyjnej kardiologii i kardiochirurgii. Łącznie Medinice posiada blisko 40 patentów i zgłoszeń patentowych w Polsce, Europie, Stanach Zjednoczonych, Japonii oraz na pozostałych największych globalnych rynkach.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów. Spółka zadebiutowała we wrześniu 2018 r. na rynku na NewConnect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here