Naga Markets

Medinice otrzymała ochronę patentową wynalazku Med-iConsoleWarszawa, 28.06.2022 (ISBnews) – Medinice otrzymała od Urzędu Patentowego RP ochronę patentową wynalazku Med-iConsole, wspomagającego centralną kontrolę podczas wykonywania zabiegów medycznych, podała spółka.

“Decyzja wpłynęła z Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej i dotyczy wynalazku Med-iConsole. Innowacyjna na skalę światową konsola medyczna umożliwi monitorowanie parametrów pacjenta podczas zabiegów medycznych. Jednocześnie kilka tygodni temu Medinice otrzymało Certyfikat ISO 13485. Dokument wydany przez TÜV Nord poświadcza właściwe stosowanie systemu zarządzania opracowywanymi przez spółkę wyrobami medycznymi oraz przybliża proces ich rejestracji. Obecnie Medinice pracuje nad pięcioma kluczowymi projektami, pierwszy firma wstępnie planuje skomercjalizować w przyszłym roku” – czytamy w komunikacie.Tylko w tym roku Medinice otrzymała siedem pozytywnych decyzji dot. ochrony patentowej, m.in. ze strony Urzędów Patentowych z EU, USA czy Izraela. Ochrona dotyczyła projektów takich, jak CoolCryo, czy też EP Bioptom.

“Posiadamy bogate portfolio z ponad dwunastoma projektami z sektora medtech oraz około sześćdziesiąt patentów i zgłoszeń patentowych. Właśnie otrzymaliśmy kolejną już w tym roku ochronę prawną, tym razem dla wynalazku Med-iConsole. To innowacyjna na skalę światową konsola medyczna wspomagająca centralną kontrolę podczas wykonywania zabiegów medycznych. Stworzenie prototypu powstało w odpowiedzi na problem pojawiający się podczas nowoczesnych zabiegów medycznych, czyli braku optymalizacji narzędzi, personelu oraz przestrzeni na sali operacyjnej. Powodem jest to, że operacje oparte są o użytkowanie oprogramowania działającego na kilku komputerach oraz dodatkowych elektronicznych systemach wspomagających (m.in. komunikację, obserwację, diagnostykę), a to z kolei generuje potrzebę dodatkowego specjalistycznego personelu oraz przestrzeni. Nasze rozwiązanie wychodzi temu naprzeciw. Projekt integruje obsługę kilku komputerów służących do centralnej kontroli podczas trwania zabiegów, zmniejszając w ten sposób prawdopodobieństwo błędu ze strony personelu medycznego. Głównym celem wykorzystania technik komputerowych jest wsparcie zabiegów, podniesienie ich jakości i bezpieczeństwa oraz możliwość sprawnej rejestracji i analizy parametrów pacjenta. W efekcie chcemy również, by nasze rozwiązanie przyczyniało się do obniżenia kosztów całego procesu zabiegowego, co w obecnych czasach jest niezwykle istotne” – wyjaśnił prezes Sanjeev Choudhary, cytowany w materiale.

W maju br. spółka otrzymała od TÜV Nord Certyfikat ISO 13485. Została nim objęta cała działalność spółki, w zakresie projektowania, rozwoju i produkcji powstających urządzeń medycznych, w tym wyrobów do diagnostyki oraz terapii kardiologicznej i kardiochirurgicznej, przypomniano.

“Naszą ambicją jest wprowadzenie na rynek rewolucyjnych rozwiązań medycznych, które będą pozytywnie wpływać na sektor ochrony zdrowia w Polsce i za granicą. Otrzymanie Certyfikatu ISO to formalne potwierdzenie odpowiedniego stosowania systemu zarządzania projektami medycznymi. Wykazuje to również nasze zaangażowanie w bezpieczeństwo i jakość opracowywanych rozwiązań, na co zwracamy dużą uwagę. Przede wszystkim jednak to istotny krok na drodze do rejestracji naszych projektów. Komercjalizację pierwszego wstępnie planujemy na przyszły rok” – dodał Choudhary.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w grudniu 2020 r.

(ISBnews)

NED
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs orange | gpw orange | dolary kurs | rubel kurs | lotos giełda | kurs oncoarendi | kursy kryptowalut |


Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here