Naga MarketsMedinice zawarł term sheet z dwiema osobami fizycznymi dotyczący powołania spółki prawa amerykańskiego. Celem nowo założonej spółki będzie zdobycie amerykańskiej certyfikacji FDA i komercjalizacja w Stanach Zjednoczonych produktu PacePress, podała spółka.

Nowe cele Medinice

 

Te artykuły również Cię zainteresują
“Zgodnie z zawartym term sheet:

  • emitent udzieli nowo założonej spółce licencji na technologię PacePress, a amerykańscy partnerzy będą odpowiedzialni za zdobycie amerykańskiej certyfikacji FDA i komercjalizację w Stanach Zjednoczonych produktu PacePress,
  • w momencie zawiązania nowej spółki, Medinice będzie jej większościowym udziałowcem,
  • amerykańscy partnerzy w równym stopniu z Medinice wniosą kapitał na zawiązanie i działalność nowo założonej spółki,
  • nowo założona spółka będzie posiadała wyłączne prawo do dystrybucji PacePress na terenie Stanów Zjednoczonych” – czytamy w komunikacie.

Spółka podkreśla, że amerykańscy partnerzy, z którymi będzie współpracować, posiadają duże doświadczenie w certyfikacji i komercjalizacji kardiologicznych technologii medycznych na rynku amerykańskim, który pod względem wartości jest największym światowym rynkiem technologii medycznych.

“Naszym celem jest złożenie dokumentacji dotyczącej certyfikacji FDA dla projektu PacePress, a następnie skomercjalizowanie tego projektu w USA. Jesteśmy przekonani, że obecna umowa jest dla nas ważnym krokiem, który w przyszłości pozwoli nam z sukces komercjalizować tam również nasze najważniejsze projekty takie jak: MiniMax czy CoolCryo” – powiedział prezes Medinice Sanjeev Choudhary, cytowany w komunikacie.

PacePress to elektroniczna opaska uciskowa, zmniejszająca ryzyko wystąpienia krwiaka w loży w miejscu implementacji urządzeń wykorzystywanych w elektroterapii serca np. stymulatora lub kardiowertera-defibrylatora serca.

W portfolio Medinice znajduje się obecnie 12 projektów z obszaru interwencyjnej kardiologii i kardiochirurgii. Łącznie Medinice posiada blisko 40 patentów i zgłoszeń patentowych w Polsce, Europie, Stanach Zjednoczonych oraz na pozostałych największych światowych rynkach.

Medinice to polska firma o globalnym zasięgu, będąca platformą dla rozwiązań stosowanych w kardiologii. Firma rozwija własne projekty oraz projekty pozyskane od naukowców z Polski i zagranicy. Zespół tworzą profesjonaliści z obszaru medycyny, badań klinicznych, prawa (w szczególności własności intelektualnej) oraz finansów. Spółka zadebiutowała we wrześniu 2018 r. na rynku na NewConnect.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here