Naga MarketsMedicover rozpoczyna pilotaż urządzenia Pregnabit we współpracy z NestmedicMedicover we współpracy z Nestmedic rozpocznie 1 czerwca czteromiesięczny pilotaż wdrażania urządzenia Pregnabit, które pozwala na zdalną kardiotokografię (KTG), podał Medicover.

Od 1 czerwca br. pacjentki od 32. tygodnia ciąży odbywające wizytę w warszawskim centrum medycznym Medicover przy Al. Jerozolimskich 96, będą miały możliwość odpłatnego wypożyczenia zestawu do zdalnego KTG, podano.

Te artykuły również Cię zainteresują
“W ciągu ostatnich miesięcy zebraliśmy wystarczająco dużo informacji, aby podjąć decyzję o rozszerzeniu możliwości diagnostycznych i nadzoru nad przebiegiem ciąży u naszych pacjentek. Urządzenie Pregnabit to dla pacjentki duża wygoda, a także poczucie bezpieczeństwa” – powiedział dyrektor ds. strategicznego doradztwa medycznego w Medicover Polska Piotr Soszyński, cytowany w komunikacie.

“Pilotażowe wdrożenie Pregnabit w centrum medycznym Medicover przy Alejach Jerozolimskich zaplanowana jest na 4 miesiące. Urządzenia do zdalnego KTG będą odpłatnie udostępniane pacjentkom, które prowadzą medyczną dokumentację w Medicover i zostały zakwalifikowane przez ginekologa lub położną (w przypadku ciąży fizjologicznej) do tej usługi, na okres dwóch bądź czterech tygodni. W przypadku pozytywnych rezultatów pilotażu, Medicover planuje rozszerzenie dostępności usługi w innych centrach medycznych” – powiedział prezes Nestmedic Jacek Gnich.

Z urządzenia Pregnabit w 2021 skorzystało już blisko 400 pacjentek w Polsce. Jak informuje Nestmedic, 89% dotychczasowych badań to badania prawidłowe, natomiast ok. 1,2% badań to badania wymagające interwencji lekarza lub/i udania się do szpitala, podano także w materiale.

Medicover prowadzi działalność w zakresie usług medycznych oraz usług diagnostyki laboratoryjnej. Posiada centra medyczne, szpitale, specjalistyczne placówki opiekuńcze i laboratoria.

Nestmedic powstał w 2014 roku. Zespół spółki stworzył innowacyjny produkt – system teleKTG do zdalnego przeprowadzania kontrolnych badań i analizowania wyników w ostatnim trymestrze ciąży. Nestmedic zadebiutował na NewConnect w 2017 r.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: notowania polenergia | usd notowania | jen kurs | amica kurs | kur dolara | akcje xtb | Jak handlować w Plus500 |

investConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here