Naga Markets

Medicofarma Biotech zdradza plany rozwojowe na najbliższe lataBiotechnologiczna spółka Medicofarma Biotech opublikowała aktualizację strategii na lata 2021-2023. Spółka zakłada m.in. przejście na główny parkiet GPW oraz zakończenie z sukcesem co najmniej drugiej fazy badań klinicznych minimum dwóch innowacyjnych leków onkologicznych.

Medicofarma Biotech opublikowała aktualizację strategii na lata 2021-2023

Medicofarma Biotech S.A. wraz z Medicofarma S.A. oraz Vitama S.A. tworzą grupę innowacyjnych spółek z sektora life science, zajmującą się pracami nad innowacyjnymi lekami, wyrobami medycznymi i produktami biotechnologicznymi. Misją Medicofarma Biotech jest projektowanie, udoskonalanie i wprowadzanie na rynek leków będących przełomem dla profilaktyki i leczenia chorób cywilizacyjnych ze szczególnym uwzględnieniem chorób nowotworowych.– Celem Medicofarma Biotech jest działalność badawczo-rozwojowa ukierunkowana na projekty biotechnologiczne o wysokim potencjale terapeutycznym. Ostatnie miesiące były okresem wytężonej pracy. Po przejęciu kontroli nad firmą InBook S.A. staliśmy się spółką notowaną na NewConnect, podpisaliśmy umowy na uruchomienie kolejnego laboratorium i nawiązaliśmy współpracę z Instytutem Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu. A to dopiero początek. Mamy ambitne plany na stanie się liderem branży nie tylko na rodzimym rynku – zapewnia prezes Cezary Kilczewski.

Zarząd Medicofarma S.A. przyjął strategię na najbliższe trzy lata, ale spółka o prowadzonych działaniach myśli także w dłuższej perspektywie. Spółka realizuje swoje projekty w dwóch ośrodkach badawczo-rozwojowych – w Lubinie i Poznaniu oraz świadczy usługi badawcze we współpracy z farmaceutycznymi i kosmetycznymi zakładami produkcyjnymi oraz jednostkami naukowymi.

W Centrum B+R w Lublinie opracowywanych będzie aż 6 różnych projektów. Pierwszy z nich to “Liver cancer”, potencjalny lek przeciwnowotworowy do leczenia raka wątroby o znacznie zredukowanej toksyczności, zmniejszającej obciążenie organizmu oraz potencjalnie zwiększającej długość życia i przeżywalność. ”Post-radio and chemotherapy recovery” ma na celu stworzenie i rejestrację produktu leczniczego o działaniu adaptogennym, pochodzenia roślinnego, poprawiającego odporność i przyspieszającego regenerację i oczyszczanie organizmu szczególnie po chemio- i radioterapii. Z kolei “Mouth diseases support and recovery” będzie suplementem diety do zapobiegania i pomocniczo w chorobach jamy ustnej. Informacje o pozostałych projektach zostaną ujawnione po otrzymaniu odpowiednich patentów i ochrony prawnej.

Centrum B+R w Poznaniu zajmie się badaniami nad zastosowaniem mRNA w tworzeniu innowacyjnych terapii leczniczych dla pacjentów onkologicznych. W ramach centrum będą tworzone nowe modele badawcze takie jak: organoidy, bio-drukowane chipy nowotworów piersi, jajnika oraz glejaka wielopostaciowego, a następnie testowane będą na nich nowe cząsteczki, które w przyszłości będą mogły być zarejestrowane jako nowe terapie chorób nowotworowych. Kandydaci na leki testowani będą na opartych o technologię bio-druku 3D żywych tkankach.

– Dywersyfikujemy naszą działalność. Prowadzimy projekty, które obarczone są małym ryzykiem, nie wymagają znaczących nakładów i długiego czasu na komercjalizację, a więc zapewnią nam zyski z działalności operacyjnej. Z drugiej strony liczymy także na duże wpływy z projektów długookresowych, które wiążą się jednak z kosztami. Opracowujemy leki, suplementy diety, wyroby medyczne oraz oferujemy usługi badawcze dla podmiotów zewnętrznych. Dzięki temu możemy dostosowywać się do szybko zmieniającego się rynku biotechnologicznego, jednocześnie realizując wypracowaną strategię – dodaje.

Minimum dwa innowacyjne leki onkologiczne mają do 2023 r. przejść ścieżkę skutkującą dopuszczeniem do drugiej fazy badań klinicznych. Spółka w przyjętej strategii założyła także m.in. przejście na Rynek Główny GPW, wprowadzenie systemu motywacyjnego dla pracowników oraz nawiązanie bliższej współpracy z zagranicznymi partnerami badawczymi – w szczególności z Indii, krajów Azji Południowo-Wschodniej, Włoch i USA.

AVA Trade

Autor poleca również:Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułSimteract: Dodatkowy budżet od francuskiego wydawcy zwiększy potencjał gry
Następny artykułKim Kardashian i Floyd Mayweather zagorzale reklamują kryptowalutę Ethereum Max
Comparic.pl jest portalem tworzonym przez traderów, z myślą o traderach. W naszej codziennej pracy skupiamy się na dostarczaniu Państwu najświeższych rynkowych informacji, wartościowych analiz, praktycznych i realnie testowanych strategii inwestycyjnych, ciekawostek ze świata bankowości centralnej i makroekonomii oraz wywiadów z najbardziej poważanymi osobami w branży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here