Naga MarketsMedicofarma Biotech inwestuje w Poznaniu  Medicofarma Biotech S.A. podpisała 5 maja umowę z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na wynajem powierzchni laboratorium. Będzie to kolejny krok w kierunku opracowania nowych leków onkologicznych przez spółkę.

Medicofarma Biotech podpisała umowę z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Z nowego laboratorium, mieszczącego się w budynku Centrum Zaawansowanych Technologii UAM, Medicofarma Biotech zacznie korzystać już od pierwszego lipca. W Poznaniu spółka tworzy centrum badawczo-rozwojowe, którego głównym celem będzie opracowywanie nowych cząsteczek o potencjale terapeutycznym w leczeniu nowotworów.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Wynajem laboratorium jest kolejnym krokiem w rozwoju Medicofarmy Biotech. Mamy ambitne plany i jesteśmy przekonani, że nasz nowa powierzchnia do badań pomoże je nam zrealizować z sukcesem. Dzięki temu będziemy mogli opracować leki, które zapewnią pacjentom onkologicznym zdrowie i bezpieczeństwo – zdradza Cezary Kliczewski, prezes Medicofarma Biotech S.A.

Centrum B+R w Poznaniu skupi się na realizowaniu dwóch projektów badawczych z zakresu onkologii – innowacyjnych platform CANCER PRINT oraz BREAST/OVARY ATN. Organoidy, czyli miniaturowe narządy oraz chipy wykorzystywane będą do badań nad nowotworami piersi, jajnika oraz glejaka wielopostaciowego i nowymi lekami, które w przyszłości będą mogły być opatentowane i zarejestrowane jako nowe terapie. Rozwiązania wykorzystują najnowsze technologie diagnostyczne, takie jak biodruk 3D żywych tkanek.

Dodatkowo, 4 maja spółka zawarła umowę o współpracy wdrożeniowej z Instytutem Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk w Poznaniu. Multidyscyplinarni eksperci z zakresu chemii, farmacji, medycyny i bioinżynierii wesprą Medicofarmę Biotech w pracach nad innowacyjnymi lekami do terapii onkologicznych. Nawiązana współpraca oraz wynikające z niej możliwości pozwolą spółce na przetestowanie wybranych cząsteczek o najwyższym potencjale i przeprowadzenie badań zbliżających lek do wejścia na rynek.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty kursy | nasdaq kurs | giełda jsw | s&p notowania | prognozy btc |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here