Naga MarketsKurs medicalgorithmicsJak podaje Medicalgorithmics w raporcie kwartalnym, spółka miała w pierwszym kwartale 2019 roku 4,5 mln zł zysku netto jednostki dominującej a rok wcześniej było to 4,1 mln zł. Grupa odnotowała w tym okresie 48,7 mln zł przychodów wobec 44,5 mln zł rok wcześniej.


Medicalgorithmics publikuje raport kwartalny

Jak podaje spółka, duży wpływ na przychody miał wzrost kursu USD/PLN, który ruszył w górę około 12 proc. W komunikacie prasowym wspominano także o drugim czynniku: “Drugim ważnym czynnikiem był wzrost przychodów od pozostałych partnerów o 1,4 mln zł”

Inne dane z raportu:

  • Zysk na sprzedaży Medicalgorithmics spadł w I kw.  2019 roku do 5,7 mln zł z 7,3 mln zł w roku ubiegłym. Zysk operacyjny spadł w tym czasie do 6,3 mln zł z 7,1 mln zł rok wcześniej.
  • EBITDA w pierwszym kwartale wyniosła 10,5 mln zł i w porównaniu z rokiem ubiegłym wzrosła o 7 proc. Marża na sprzedaży wyniosła 12 proc. (16 proc. w roku ubiegłym), a marża EBITDA 21 proc. (22 proc. rok wcześniej).
  • Grupa miała na koniec marca 63,4 mln zł środków pieniężnych wobec 60,2 mln zł na koniec grudnia 2018 r.

Zobacz także: Kurs euro broni wsparcia przy 4,2880. Czy EUR/PLN ruszy w kierunku 4,31 zł?

Prezes spółki – Marek Dziubiński wspomniał także w komunikacie, że spółka skupia się obecnie na zmianie modelu biznesowego, który ma polegać na zawarciu długoterminowych umów na świadczenie usług bezpośrednio z kluczowymi ubezpieczycielami prywatnymi. “Zakładamy, że to rozwiązanie zapewni dostęp do nowych klientów, a w konsekwencji przełoży się na znaczący wzrost wolumenu sprzedaży”.

Sytuacja techniczna na wykresie spółki

Spółka znajduje się właściwie od początku roku w konsolidacji. Zakres ruchów jest coraz mniejszy, dlatego też nie widzę tutaj żadnych sygnałów. Oczywiście korekta po tak silnych spadkach byłaby czymś zupełnie normalnym, jednak wcale taka nie musi się pojawić. równie dobrze kurs może kierować się na niższe poziomy przed wykonaniem jakiego większego ruchu korekcyjnego. Opór w długim terminie stanowi górne ograniczenie układu Overbalance.

Kurs Medicalgorithmics 29 maja 2019

źródło: PAP Biznestokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here