Naga MarketsMedicalgorithmics miał 1,36 mln zł straty netto, 5,9 mln zł straty EBIT w III kwWarszawa, 15.11.2021 (ISBnews) – Medicalgorithmics odnotował 1,36 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2021 r. wobec 3,44 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Strata operacyjna wyniosła 5,91 mln zł wobec 10,48 mln zł straty rok wcześniej.Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 30,59 mln zł w III kw. 2021 r. wobec 25,09 mln zł rok wcześniej.

W I-III kw. 2021 r. spółka miała 4,22 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 7,9 mln zł straty rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 89,63 mln zł w porównaniu z 84,26 mln zł rok wcześniej.

“W okresie 9 miesięcy zakończonym 30 września 2021 roku przychody grupy kapitałowej wyniosły 89,6 mln zł i zwiększyły się o (+6%) w stosunku do analogicznego okresu 2020 roku. Wzrost ten jest spowodowany lepszymi wynikami sprzedażowymi spółki Medi-Lynx, wynikającymi głównie ze wzrostu wolumenu wykonywanych badań. Pozytywny wpływ został częściowo skompensowany przez spadek średnich stawek za badanie, które nastąpiło przede wszystkim w konsekwencji znaczących postępów w procesie zmiany modelu biznesowego, w ramach którego podpisywane są długoterminowe umowy z ubezpieczycielami i kontraktowane są stawki za badanie. Zgodnie z wcześniejszymi założeniami, proces zmiany modelu biznesowego z ‘out-of network’ na ‘in-network’ przekłada się na mniejsze stawki za badanie, ale oczekuje się, iż w długim terminie pozwoli na istotne zwiększenie wolumenu badań” – czytamy w raporcie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2021 r. wyniósł 3,84 mln zł wobec 19,91 mln zł zysku rok wcześniej.

Medicalgorithmics to obecna na rynku od 2005 roku spółka wysokich technologii działająca w obszarze nieinwazyjnych urządzeń medycznych. Grupa dąży do osiągnięcia pozycji wiodącego dostawcy rozwiązań systemowych i algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej, w szczególności w zakresie analizy sygnału EKG. Spółka działa na m.in w USA i w Azji. W 2014 r. spółka przeniosła się na rynek główny warszawskiej giełdy z NewConnect, na którym była notowana od 2011 r.

(ISBnews)

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw biomed | funt online | kurs hrywny sprzedaż | cena akcji stalprodukt | biomed kurs | ropa wti prognozy | kruk akcje |Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here