Naga MarketsNotowania spółki MEDICALgorithmics w trakcie wtorkowej sesji zamykały się na poziomie 80,00, notując trzeci dzień spadków z rzędu i pogłębiając tegoroczne minima. Ostatni raz cena tak nisko znajdowała się w 2013 roku i w efekcie po pięciu latach MDG domyka lukę na wykresie:

MDG W1

Spółka jest dostawcą i producentem innowacyjnej technologii w obszarze zdalnej diagnostyki kardiologicznej. Pod koniec lipca DM BOŚ rekomendował „trzymaj” dla akcji spółki wyznaczając cenę docelową na poziomie 111,5 zł (po jej znacznej redukcji z 209,9 zł). “Wygląda na to, że spółka musi się zmagać z presją pojawiających się na rynku konkurencyjnych rozwiązań, a wysiłki zespołu sprzedażowego nie są wystarczające. Nie można też wykluczyć ryzyka odpisów, a zważywszy na zmiany w zarządzie Medi-Lynx pojawiła się niepewność dotycząca współpracy pomiędzy Spółką (75 proc. udział w Medi-Lynx) a Andrew Bogdanem. Czekamy na potwierdzenie organicznego rozwoju spółki, a tymczasem musieliśmy obniżyć prognozy wyników finansowych spółki” – informował raport.

16 sierpnia analitycy Comparic.pl sugerowali możliwość pojawienia się korekty wzrostowej w związku z odbiciem od dolnego ograniczenia kanału spadkowego oraz utrzymywaniem się relatywnie wysokich wolumenów. Cena jednak zawróciła i ostatecznie wybiła wspomniany kanał, co jest potencjalnym sygnałem do dalszej deprecjacji (przynajmniej od strony technicznej). Doszukując się jakichkolwiek potencjalnych poziomów wsparcia w historii notowań spółki warto cofnąć się aż do listopada 2012 i wyznaczanych wtedy maksimów na poziomie 75,00.

MDG D1

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo.

Dołącz do największej grupy dyskusyjnej na Facebooku poświęconej GPW: Zyskowna strona giełdyPobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę technicznąConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here