Naga Markets



Medicalgorithmics S.A. to polska firma działająca w branży wysokiej technologii. Jest ekspertem i dostawcą rozwiązań systemowych oraz algorytmicznych w diagnostyce kardiologicznej.

medicalg

Spółka znalazła się w czołówce najsilniejszych firm podczas sesji w ubiegłego piątku. Kurs rósł o kilkanaście procent przy wysokich obrotach. Powodem zainicjowania odbicia były informacje z USA, gdzie spółka zależna Medi-Lynx poinformowała o danych o płatnościach od ubezpieczyli za grudzień 2019 roku. Te były lepsze niż miesiąc wcześniej. Firma złożyła w grudniu 7301 wniosków o płatność wobec 6300 wniosków w listopadzie. Podano także, że zarząd oczekuje, że liczba wniosków o płatność od ubezpieczycieli może przekroczyć 10000 miesięcznie do końca 2020 roku. Na wykresie najbliższy opór mamy w rejonie 25 zł, trend jest jednak zdecydowanie spadkowy.

Invest Cuffs 2020: zarezerwuj miejsce dla siebie na największym kongresie inwestycyjnym w naszej części Europy

Zobacz również: AB S.A. zaczyna skupować akcje. Kurs w górę o ponad 7% w kierunku 21,50 zł

Budimex jest notowany na warszawskiej giełdzie od 1995 r. Jego inwestorem strategicznym jest hiszpańska firma Ferrovial.

budimex

W miniony piątek spółka poinformowała, że jej oferta okazała się najlepsze w przetargu GDDKiA na budowę drogi ekspresowej S5 na odcinku Nowe Marzy – Bydgoszcz. Kontrakt ma wartość około 460,8 mln zł netto. Jest to kolejna pozytywna informacja w ostatnim czasie co pozwala napędzać wzrostowe odbicie. Spoglądając na wykres widać, że cena silnie rośnie co sugeruje, że rynek uznał, że spółka ma już za sobą największe problemy. Przełamanie oporu w rejonie 175 zł sugeruje, że kurs powinien niebawem sięgnąć bariery 200 zł.



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here