Naga MarketsMedicalgorithmics SA jest producentem i dostawcą innowacyjnej technologii w obszarze zdalnej diagnostyki kardiologicznej.

medicalg w1

Wykres z tygodniowym interwałem pokazuje, że ubiegłoroczny trend spadkowy uległ zakończeniu. Świadczy o tym wybicie linii tego trendu (niebieska) oraz powrót do bardziej długotrwałego trendu wzrostowego. Także analiza obrotów z tej perspektywy wypada korzystnie dla spółki. Spadki powstawały na malejącym wolumenie, a już od pewnego czasu, choć są to dość „nieśmiałe” wzrosty, obroty wyraźnie wzrastają.

medicalg d1 1

Przyglądając się sytuacji na wykresie dziennym, warto zwrócić uwagę na linię czerwoną – jest to ta sama linia trendu wzrostowego z wykresu W1. Od pewnego czasu można także wyznaczyć kanał wzrostowy (niebieski). Te dwie linie (trendu + dolna krawędź kanału) mogą służyć jako miejsca kontrataku kupujących w przypadku, gdyby doszło do spadków. Kolejnym takim miejscem jest wsparcie w rejonie 185 zł. Jego upadek mógłby oznaczać spore kłopoty.

medicalg d1 2

Mimo wszystko wymowa wykresu pozostaje pozytywna i zabezpieczając się przez możliwymi stratami w miejscach wskazanych przy poprzednim wykresie, warto szukać okazji do kupna akcji. W powiększeniu widać jak często kurs respektował poziom okolic 207 zł. Aktualnie także mamy długi cień przy tym wsparciu, a korekta wygląda jak przystanek na drodze do dalszych wzrostów po ostatnim odbiciu od dolnej krawędzi kanału. Świeca z tego dnia (15.05) powstała przy wyższych obrotach po ogłoszeniu wyników za pierwszy kwartał. Wyniki były pozytywne, rosną zyski i maleje zadłużenie. Nie zostały one jednak entuzjastycznie przyjęte w pierwszej chwili. Być może oczekiwania inwestorów były wyższe i stąd pierwsza negatywna reakcja. W dłuższym terminie wyniki powinny jednak wspierać kupujących, a kurs powinien rosnąć w rejon górnej krawędzi kanału, a przynajmniej wyrównać poziom poprzedniego szczytu przy 260 zł. Tyle wynosi też minimalna cena docelowa wśród kilku najnowszych rekomendacji wydanych w ostatnich miesiącach. Poprzednio informowaliśmy o nadchodzących wzrostach 10 grudnia ubiegłego roku.


Narzedzia-analizy-technicznej-spolek-gieldowych.pdf---2014-09-22-11.31.59-300x296 Odwiedź na nasz facebookowy profil giełdowy: Techniczna strona giełdy

Pobierz darmowy ebook: Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych

Zajrzyj do Strefy E-Learn – czekają tam na Ciebie materiały edukacyjne, pełne wersje szkoleń video oraz ebooki o tematyce inwestycyjnej. Wszystko za darmo.

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.

Los portalu Comparic zależy właśnie od Was, czytelników! Jeśli podoba Ci się to, co czytasz lub oglądasz, proszę udostępnij w formie postu na swoim koncie społecznościowym, żeby więcej ludzi mogło do nas trafić. Przyciski znajdują się pod artykułem.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here