Naga MarketsMedApp przygotowuje się na drugą falę koronawirusa, twierdzi Krzysztof MędralaKolejnym krokiem rozwoju po wejściu na rynek europejski jest rozpoczęcie działalności MedApp na rynku Stanów Zjednoczonych, stwierdza w rozmowie z Comparic24.tv prezes spółki Krzystof Mędrala. W rozmowie z Krzysztofem Kamińskim komentuje również najnowszą decyzję przedsiębiorstwa o chęci zadebiutowania na dużej giełdzie oraz innowacje w ramach swoich flagowych produktów z serii CarnaLife. Akcje spółki po rozrysowaniu na początku lipca historycznych maksimów delikatnie korygowały, korzystają jednak ze wsparcia szczytu z przełomu 2017 i 2018.

  • Spółka MedApp zdecydowała się na przejście na główny parkiet GPW, składając w lipcu prospekt emisyjny w KNF
  • Podmiot działając w obszarze digital heatlh rozpoczął jednocześnie przygotowania do pozyskania certyfikacji FDA wydawanej przez amerykańską Agencji ds. Żywności i Leków
  • Po uzyskaniu certyfikacji w Europie, MedApp szuka kolejnych rynków ekspansji, co pozwoli zwiększyć dotychczasowy zakres działalności
  • Spółka raportowała za 2019 rok zysk netto na poziomie 0,7 mln zł, kontynuując komercjalizację rozwiązań CarnaLife Holo oraz CarnaLife System

MedApp chce pozyskać kapitał na dalszy rozwój, dlatego celuje w GPW

2019 rok był dobrym dla rozwoju spółki, stwierdza w rozmowie z Comparic24.tv prezes MedApp. W trakcie jego trwania spółka nawiązała pierwsze relacje komercyjne i wypracowała 700 tys. złotych zysku. Spółka kontynuuje komercjalizację rozwiązań CarnaLife Holo oraz CarnaLife System oraz poszerza ich funkcjonalności.

Te artykuły również Cię zainteresują
W związku z prowadzonymi działaniami oraz wizją dużego potencjału wzrostowego, MedApp chce pozyskać kapitał na kontynuację wzrostu swojej działalności, w związku z czym podjęto decyzję o chęci przejścia na główny parkiet warszawskiej GPW.

Spółka rozwija się dosyć dynamicznie w obszarze technologii oraz komercjalizacji, co pociąga za sobą potrzeby kapitałowe. Większy kapitał jest dostępny na głównym parkiecie giełdy, gdzie inwestorzy instytucjonalni, czy profesjonalni zarządzający aktywami interesują się spółkami, stąd też podjęliśmy decyzje o przeniesieniu notowań z NewConnect, które będzie połączone z dodatkową emisją, która zapewni spółce dalszy rozwój – komentował Krzysztof Mędrala prezes MedApp.

CarnaLife Holo oraz CarnaLife System gotowe do wdrożenia

Jak stwierdza Mędrala, flagowe aplikacje spółki z serii CarnaLife są już gotowe do wdrożenia i korzysta z nich część szpitali, a podmiot cały czas pracuje nad poszerzaniem ich funkcjonalności w zależności od potrzeb klientów końcowych.

Już dzisiaj aplikacja CarnaLife Holo (…) współpracuje w zakresie kardiologii, onkologii, ortopedii, czy radiologii. Aplikacja telemedyczna skupia się na badaniach kardiologicznych, poszerzamy również funkcjonalność o cukrzycę, w niedługim okresie czasu będziemy oferować również wideo konsultacje – dodaje prezes MedApp.

Dzięki rozwiązaniom MedApp pacjent będzie mógł zobaczyć się zdalnie z lekarzem, dokonać badań, a dane będą wprowadzone w czasie rzeczywistym do aplikacji dając dostęp do nich obu stronom. Aplikacja tworzona jest z myślą o drugiej fali koronawirusa, która może nadejść jeszcze w tym roku.

Po Polsce i Europie czas na USA?

MedApp jednocześnie planuje ekspansję na rynek Stanów Zjednoczonych i pozyskanie licencji FDA. W tym celu spółka nawiązała współpracę z Parexel Biotech, spółką należącą do Parexel International, światowego lidera w zakresie usług z zakresu biofarmacji.

– Stany Zjednoczone to dla MedAppu perspektywiczny rynek, będący największym na świecie rynkiem pod względem innowacji w medycynie. Po uzyskaniu certyfikacji europejskiej i rozpoczęciu komercjalizacji w Europie, Stany Zjednoczone stają się dla nas naturalnym obszarem na dalszą ekspansję dla naszych rozwiązań – komentuje Krzysztof Mędrala, prezes MedApp.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułJSW pod silną presją spadkową. FW20 z neutralnym początkiem sesji
Następny artykułCena złota spadnie nim przekroczy 2 tys. USD – uważają eksperci
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here