Naga MarketsMedApp [MDA], Krynica Vitamin [KVT] – Gorące spółki dniaTelemedyczna spółka MedApp poinformowała wczoraj o podpisaniu umowy ramowej z Insight Direct Limited w celu komercjalizacji w Wielkiej Brytanii oprogramowania CarnaLife Holo i SurgeonEye. W ramach umowy Insight Direct Limited może nabywać od MedApp S.A. określone w umowie produkty, w tym przypadku oprogramowanie CarnaLife Holo oraz SurgeonEye wraz z wymaganym do obsługi oprogramowania sprzętem komputerowym, które następnie będzie dostarczane klientom Insight Direct Limited.

    • MedApp wchodzi na rynek Wielkiej Brytanii
    • Krynica Vitamin z kolejnym kontraktem na kolejne zagraniczne rynki

Strony będą współdziałać w celu składania ofert w przetargach publicznych na terytorium Wielkiej Brytanii. Z uwagi na to, że nowy partner to znaczący podmiot nie tylko na rynku Wielkiej Brytanii, spółka jest zdania, że kontrakt przyczyni się do wyraźnej poprawy wyników finansowych.

Te artykuły również Cię zainteresują
MedApp wchodzi na rynek brytyjski

Warto dodać, że kilka dni temu spółka rozszerzyła dotychczasową współpracę z firmą Microsoft, która już w poprzednich latach wręcz zachwycała się rozwiązaniami MedApp. Na wykresie okolice 1 zł nadal pełnią rolę wsparcia, o obecne odbicie jest mało stabilne, mimo że rosły w ostatnim czasie obroty.

medapp


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Krynica Vitamin z kolejnym kontraktem

O nowym kontrakcie informowała wczoraj także spółka Krynica Vitamin, jeden z największych polskich producentów napojów bezalkoholowych. Spółka poinformowała o podpisaniu nowej umowy o szacowanej wartości 10 mln zł. Kontrakt jest konsekwencją rozszerzenia współpracy z amerykańskim partnerem na sprzedaż napojów energetycznych na rynek europejski. W ramach dotychczasowe współpracy, spółka otrzymała właśnie pierwsze zamówienie na rynek australijski.

Warto przypomnieć, że od momentu pierwszych dostaw do USA, wartość zamówień wzrosła już ponad trzykrotnie. Napoje energetyczne na tyle dobrze się sprzedają, że doszło także do zawarcia współpracy z europejską spółką zależną amerykańskiego kontrahenta. Krynica Vitamin rozpoczyna więc także produkcję napojów na rynek europejski.

 

krynica vitamin

Dynamiczny rozwój spółki widać także po jej wynikach. W zeszłym roku sprzedaż zagraniczna była wyższa niż krajowa, a łączne przychody ze sprzedaży sięgały po trzech kwartałach niemal 360 mln zł, a więc o 54% więcej niż rok wcześniej. W tym samym czasie zysk netto wzrósł o niemal 10 razy. Na wykresie sporo jednak może być w cenie. Spółka została szerzej zauważona w ubiegłym roku i kurs podskoczył z 5 do około 45 zł. Obecnie dynamika zmiany notowań jest już mniejsza, choć obecnie trwa próba wybicia oporu przy 23,50 zł.

Przeczytaj również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eurusd | notowania złotego | biomed akcje | pknorlen akcje | wiadomości kryptowaluty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here