Naga MarketsW dzisiejszym zestawieniu gorących spółek dnia znalazła się spółka MDI Energia S.A., której obszarem działania i ekspertyzy jest budowa elektrowni wiatrowych, biogazowni oraz instalacji fotowoltaicznych a także generalne wykonawstwo projektów budownictwa kubaturowego. W skali kraju jest to jeden z pionierów w realizacji farm wiatrowych.

Tylko w ciągu piątkowej sesji piątkowej sesji akcje spółki wzrosły aż o 21,67%. W skutek tych wzrostów rynek pokonał dość istotny poziom oporu w okolicy 3.40 zł, co z technicznego punktu widzenia mogłoby otworzyć drogę do dalszej aprecjacji. Potencjalnym zasięgiem dla dalszych wzrostów okazują się w tym przypadku nawet okolice 4.5 zł. Warto jednak zwrócić uwagę, że pierwszej reakcji podażowej spodziewać moglibyśmy się nieco wcześniej bo już w okolicy 4.00 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
Przyłącz się do dyskusji na największej polskojęzycznej grupie poświęconej GPW na Facebooku – Zyskowna strona giełdy.

Drugi pod względem wielkości wzrost w trakcie piątkowej sesji odnotowało natomiast Przedsiębiorstwo Handlu Zagranicznego Baltona SA (BAL), którego głównym przedmiotem działalności jest sprzedaż towarów w sklepach wolnocłowych oraz ogólnodostępnych zlokalizowanych w portach lotniczych w Europie. Dodatkowo Grupa Kapitałowa zajmuje się:

  • Prowadzeniem działalności gastronomicznej pod szyldem “Coffee Corner”, “Coffee Express” “Corner Dog” oraz “Travel Chef” na wybranych lotniskach w Polsce
  • Rozwojem pozostałej działalności handlowej w ramach “Travel Retail” w Europie
  • Zaopatrywaniem poprzez spółkę Baltona Shipchandlers Sp. z o.o. statków zawijających do europejskich, głównie polskich, portów.

Tylko w trakcie piątkowej sesji akcje spółki wzrosły o 13,62%. Warto przy tym również przypomnieć, iż jest to już druga sesja z rzędu, kiedy to Baltona znalazła się w TOP2 najlepszych spółek notowanych na GPW. Jeżeli tendencja ta będzie kontynuowana, w najbliższym czasie spodziewać moglibyśmy się przetestowania kolejnej strefy w okolicy 7.00 zł. Warto przy tym jednak pamiętać, iż rynek w dalszym ciagu nie przetestował jeszcze od góry (jako wsparcia) dwóch ostatnio pokonanych poziomów oporu znajdujących się kolejno w okolicy 3.90 zł oraz 4.80 zł.

Korzystasz z narzędzi analitycznych na portalu Trading View? Teraz możesz tam śledzić także nasze analizy spółek z GPW

Bezpłatne analizy spółek z GPW na zamówienie – wpisz interesującą Cię spółkę w komentarzu pod artykułem, a specjalnie dla Ciebie wykonamy jej analizę techniczną.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykuł“Szukamy, analizujemy, gramy” sentyment 03.09.2018 EUR/USD, GBP/USD i USD/JPY
Następny artykułStrategia PSV – DAX w nowym tygodniu
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here