Naga MarketsCzwartkowa sesja na niemieckich indeksach miała dwa oblicza. Pierwsze oblicze to słabość do południa, kiedy to niemieckie indeksy rozpoczęły notowania lukami bessy. W przypadku DAX30 to 52pkt, a MDAX to 62pkt poniżej środowego zamknięcia. Ta słabość szła pod rękę z rosnącą parą EURUSD oraz taniejącymi kontraktami na indeks S&P500. Po godzinie 12-tej DAX i S&P500 FUTURE w górę, a EURUSD w dół i tak już utrzymało się do końca sesji. Czwartek był bardzo ubogi w dane makro. Więcej się działo na rynku obligacji, gdzie po mocnym wzroście nastąpiła wyprzedaż niemieckich 10-latek.

W środowym wpisie przewidywałem wzrosty jednak rynek postanowił wcześniej przetestować dolne ograniczenie kanału spadkowego, w którym się porusza (przetestował go w punkt co widać na wykresie kontraktów). Sesja zakończyła się wzrostami na wszystkich niemieckich indeksach DAX +0,51% (11408pkt), MDAX +0,25% (20061pkt), SDAX +0,16% (8414pkt), TECDAX +1,46% (1614pkt).

Technicznie czwartkowa sesja dała bykom amunicję do wzrostów. Na DAX30 pojawił się poważniejszy wolumen przy wzrostowej świecy z dolnym cieniem. Jeszcze bardziej przekonująco wygląda MDAX, piękny pinbar, który w punkt dotarł do linii trendu biegnącej od października 2014 roku potwierdzony bardzo dużym wolumenem. DAX wygląda na gotowego do odbicia, jednak należy mieć na uwadze, że rynek znajduje się w średnioterminowym trendzie spadkowym. Dopiero trwałe wyjście indeksu powyżej poziom 11800pkt da szansę na powrót do długoterminowego trendu wzrostowego.

Wykres kontraktów na DAX dla interwału 4H. Poniżej wykresu widoczny wskaźnik DTOSC dla 4H.
Wykres kontraktów na DAX dla interwału 4H. Poniżej wykresu widoczny wskaźnik DTOSC dla 4H.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Powyżej wykresu wolumen.
Wykres indeksu DAX dla interwału 1D. Powyżej wykresu wolumen.
Wykres indeksu MDAX dla interwału 1D. Powyżej wykresu wolumen (strzałka wskazują wolumen czwartkowej sesji).
Wykres indeksu MDAX dla interwału 1D. Powyżej wykresu wolumen (strzałka wskazuje wolumen czwartkowej sesji).

Więcej o DAX na www.worldtrader.pl

ACFX3-150x55 Broker ACFX umożliwia trading na kontraktach DAX 1,5 USD za 0,1 lota.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here