Naga MarketsWykres tygodniowy spółki MCI jednoznacznie pokazuje, że główny trend wzrostowy uległ osłabieniu. Widnieje na nim formacja liniowa odwrócenia trendu – podwójny szczyt.mci-tygPodwójny szczyt jest mocną formacją. Posiadacze akcji muszą się zastanowić, czy nie szukać miejsca na sprzedaż, ponieważ może minąć trochę czasu, kiedy cena zrobi wyższe szczyty.

Aktualnie cena porusza się w trendzie bocznym, dlatego też posiadacze akcji chcący zrealizować jak największy zysk muszą być czujni.

Pamiętaj, że wykresy tygodniowe najlepiej analizować w weekend, kiedy świeczka z całego tygodnia do końca się uformuje.

Wykres tygodniowy cenię sobie z jednego powodu, a mianowicie formacje świecowe, które na nim występują mają o wiele większą moc. Zerknij na pierwsze od lewej, czerwone kółko. Zaznaczyłem w nim “objęcie bessy” – praktycznie po jego wystąpieniu cena uległa korekcie w bardzo szybkim czasie. To dowód na to, że poziom jest bardzo ważny. W drugim kółku również doszło do testowania poziomu, tylko teraz korekta jest znacznie łagodniejsza.

Chcąc dowiedzieć się więcej na temat przyszłego kierunku ceny, koniecznie musimy sprawdzić wykres dziennymci-dzienny“Cena dotyka ważnego oporu – ulega korekcie. Korekta przebiega w sposób łagodny – czyżby opór nie był już taki straszny? “

Jeżeli nie byłby taki straszny, bylibyśmy już świadkami fali wzrostowej. A zamiast tego trend spadkowy postępuje. W niebieskim kółku zaznaczyłem świeczkę, która została “wyrzucona” (oddzielona lukami, niczym “formacja porzuconego dziecka”) od pozostałych – tym oto sposobem powstał kolejny mały opór, który zadziałał od razu. Niebieska strzała pokazuje kolejną już formację objęcia. Potęguje ją powstała luka cenowa  [zaznaczona fioletowymi strzałkami].

Wnioski:

  • Opór z wykresu tygodniowego, wraz z luką cenową i objęciem bessy powstałym na mini oporze, dają nam do zrozumienia, że trend średnioterminowy zmienił się na spadkowy.
  • Ewentualne wzrosty napotkają spory opór na poziomie 10,00 zł, który może zadziałać jak schodek cenowy (wystąpienie schodka cenowego jest potwierdzeniem panującego trendu – w tym przypadku spadkowego).

Pozdrawiam serdecznie,

Michał Karpeta, sygnaly-at.pltokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here