Naga MarketsMcDonald's notuje spadek zysku i przychodów. Gdzie kierują się notowania akcji MCD?Chociaż restauracje McDonald’s są otwarte mimo pandemii koronawirusa, ich działalność została ograniczona. Zamówienia można realizować jedynie z dostawą, na wynos lub w McDrive. Blokada odcisnęła swe piętno na wyniki spółki za I kwartał, które nie spełniły oczekiwań odnośnie zysków. Po otwarciu NYSE dowiemy się, jak wpłynęło to na notowania akcji MCD.

  • Na świecie 3/4 restauracji McDonald’s obsługuje klientów
  • Zysk netto spółki w I kw. br. spadł do 1,11 mld USD
  • Notowania akcji MCD znajdują się pod poziomem 200 USD

McDonald’s zawodzi oczekiwania odnośnie zysków

McDonald’s podał, że około 75 proc. z około 39 tysięcy restauracji na całym świecie działa od czwartku, w tym prawie wszystkie z niemal 14 tysięcy punktów w Stanach Zjednoczonych. Także w Chinach wznowiona została działalność większości restauracji, jednakże popyt pozostaje tam niski.

– Globalny kryzys wywołany pandemią COVID-19 znacznie zakłócił naszą działalność i nadal działamy w bardzo trudnym i nieprzewidywalnym środowisku – powiedział Chris Kempczinski, dyrektor generalny.

CMC
Sprawdź nowość - koszyki akcji. Efektywne kosztowo. 78% rachunków detalicznych CFD odnotowuje straty.
SPRAWDŹ NAS

Zysk netto spadł do 1,11 mld USD, co daje 1,47 USD na akcję, w pierwszym kwartale zakończonym 31 marca. Rok wcześniej zysk wyniósł 1,33 mld USD (1,72 USD na akcję). Analitycy oczekiwali natomiast zysku w wysokości 1,57 USD na akcję, zgodnie z danymi IBES z Refinitiv.

Przychody spadły o 6,2% do 4,71 miliarda USD, jednak były wyższe od szacunków z Wall Street, które plasowały się na poziomie 4,65 miliarda USD.

Na początku obecnego miesiąca McDonald’s wycofał swoje prognozy na 2020 rok. Firma dołączyła tym samym do innych sieciówek z branży restauracyjnej, powołując się na niepewność związaną z kryzysem zdrowotnym i jego wpływem na globalne warunki gospodarcze.

Akcje MCD w kierunku 200 dolarów?

Notowania McDonald’s na NYSE umacniają się w tym tygodniu. Wczoraj cena wyznaczyła nowe maksima na poziomie 190,41 USD. Kluczowy opór w przypadku dalszej aprecjacji stanowić może okrągły poziom 200 USD. Co więcej, w jego okolicach przebiega obecnie 200-dniowa średnia, która powinna sprawdzić się jako dynamiczny opór.

Wykres dzienny notowań McDonalds’ Corporation

Alternatywnie, w przypadku korekty najbliższe wsparcie stanowi blisko 9-dolarowa strefa jaką tworzy luka wzrostowa z 6 kwietnia.

Autor poleca również: Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here