Naga MarketsGiganci sektora restauracyjnego, w tym Starbucks, McDonald’s oraz Subway, są potencjalnie przygotowani do testów chińskiej kryptowaluty banku centralnego (CBDC), poinformował lokalny portal InterChain Pulse w czwartek. Chińskie władze miały spotkać się z przedstawicielami biznesu w Xiong’an New Area, zlokalizowanym 100 kilometrów od Pekinu nowym centrum rządowym uruchomionym w 2017 roku.

  • Starbucks, McDonald’s, Subway oraz lokalni potentaci rynku restauracyjnego mogą być gotowi do testowania chińskiej CBDC
  • Pierwsze testy miałyby odbyć się w mieście Xiong’an New Area, który jest centrum rozwoju pomiędzy trójkątem gospodarczym Pekin-Tianjin-Hebei.
  • W spotkaniu uczestniczyły również główne banki komercyjne regionu oraz przedstawicieli aplikacji Tencent i Alipay

CBDC coraz bliżej? Starbucks i McDonald’s mają testować rozwiązanie

Jeżeli wierzyć zapewnieniom InterChain Pulse powowłującego się na osoby bezpośrednio powiązane ze sprawą, program pilotażowy CBDC ma zostać uruchomiony w Xiong’an New Area i dotyczyć głównie sieci restauracyjnych oraz sprzedawców detalicznych. Doniesienia potwierdzają zeszłotygodniowe informacje sugerujące, że Agricultural Bank of China oraz Bank of China rozpoczęły pilotażowy program aplikacji portfelowej obsługującej cyfrowego juana.

Te artykuły również Cię zainteresują
Oficjele banku centralnego potwierdzali również, że część instytucji finansowych kontrolowanych przez rząd rozpoczyna wewnętrzne testy cyfrowych walut w kilku dużych chińskich miastach. Bezgotówkowy juan mógłby po raz pierwszy zostać powszechnie użyty podczas zimowych igrzysk olimpijskich zaplanowanych na 2022 roku, a jego oficjalny start jest obecnie przewidywany na drugą połowę 2021 roku.

Zobacz również: CBDC cieszą się większym zaufaniem niż kryptowaluty – wynika z badania

Emisja cyfrowego juana jednym z priorytetów lokalnych władz w Pekinie

Chen Weigang, wiceprzewodniczący Chińskiej Komisji Regulacyjnej Partii Komunistycznej, spotkał się 27 lutego z dziennikarzami, aby porozmawiać o przepisach  dot. ICO i handlu walutami cyfrowymi w Państwie Środka. Powiedział mediom, że cyfrowa waluta banku centralnego jest jednym ze strategicznych i najważniejszych priorytetów dla obecnych władz.

Chociaż Chen uważa, że spekulacje kryptowalutami są właściwie nielegalne, zwrócił uwagę, że handel aktywami cyfrowymi to inna historia. Powiedział, że te ostatnie są zbywalne przy użyciu walut fiducjarnych.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułGames Operators wyda płatny dodatek do gry ‘112 Operator’ w II kwartale
Następny artykułImmofinanz: Ronny Pecik został powołany na CEO spółki
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here