Naga Markets

McDonald's akceptuje Bitcoina i Tether w szwajcarskim mieście LuganoMiędzynarodowa sieć fast foodów McDonald’s zaczęła akceptować Bitcoina (BTC) jako metodę płatności w 63-tysięcznym szwajcarskim mieście Lugano, które staje się obecnie punktem zapalnym dla adopcji kryptowalut w Europie Zachodniej.

Bitcoin i Tether zyskują na popularności

3 października został umieszczony na Twitterze przez Bitcoin Magazine jednominutowy film przedstawiający proces zamawiania jedzenia w cyfrowym kiosku McDonald’s, a następnie płacenia za nie w zwykłej kasie za pomocą mobilnej aplikacji.

Obok symbolu Bitcoina można było zauważyć również logo Tetheru (USDT) na kredytowym automacie do płatności. Nie jest to zaskakujące, ponieważ w marcu 2022 r. miasto Lugano ogłosiło, że zaakceptuje Bitcoina, Tether i token LVGA jako prawny środek płatniczy.

Miasto podpisało 3 marca 2022 r. protokół ustaleń z Tether Operations Limited, uruchamiając tak zwany „Plan B”. Zgodnie z nim, Tether stworzył dwa fundusze – pierwszy o wartości 106 milionów dolarów, czyli 100 milionów franków, którego celem było zebranie puli inwestycyjnej dla kryptowalutowych startupów. Wartość drugiego funduszu wyniosła około 3 milionów dolarów, a środki przeznaczone miały zostać na zachęcenie do przyjęcia kryptowalut przez sklepy i firmy w całym mieście.

Oprócz umożliwienia mieszkańcom Lugano płacenia podatków za pomocą kryptowalut, projekt rozszerzy również płatności na bilety parkingowe, usługi publiczne i czesne dla studentów. Oczekuje się również, że ponad 200 sklepów i firm w okolicy będzie akceptować płatności kryptowalutowe za towary i usługi.

W czerwcowej rozmowie z Cointelegraph, Paolo Ardoino, dyrektor ds. Technologii Tether i Bitfinex, twierdził, że plan B “idzie świetnie”, ogłaszając dwutygodniowe zajęcia edukacyjne na temat blockchainu i kryptowalut w mieście.

Warto również przypomnieć, że we wrześniu 2021 roku Salwador stał się pierwszym krajem na świecie, który zezwolił na używanie Bitcoina jako legalnego środka płatniczego. Od tego czasu McDonald’s akceptuje BTC we wszystkich swoich 19 punktach sprzedaży w kraju.

Autor poleca również: 

XTBŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułWig20 zyskuje 3% po 6 godzinach wtorkowej sesji! Analiza: PKOBP, PGE, Bogdanka, LiveChat
Następny artykułJen japoński: koniec rajdu USD/JPY jest bliski, uważa MUFG
Student ekonomii, spec. biznes międzynarodowy oraz analityki gospodarczej na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Aktywny prelegent podczas wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konferencji naukowych powiązanych z tematyką ekonomii i rynków finansowych. Od 2 lat należy do zarządu Koła Naukowego Ekonomistów UMCS i pełni w nim funkcję specjalisty ds. marketingu i promocji. Od 2019 r. ambasador Camp Leaders and Resort Leaders Poland. Uczestnik programu Work and Travel do Stanów Zjednoczonych. Średnio- i długookresowy inwestor, angażujący się głównie na amerykańskim oraz polskim rynku akcji. Jego zainteresowania to kinematografia, psychologia oraz sport - w szczególności piłka nożna i Formuła 1.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here