Naga MarketsHaker infekujący sprzętRynek kryptowalut zalicza nowe dołki, natomiast nie można powiedzieć tego samego o wykorzystaniu złośliwego oprogramowania służącego do ich wydobycia. Z najnowszych badań firmy zajmującej się bezpieczeństwem w Internecie – McAfee wynika, że liczba przypadków użycia oprogramowania coin miner malware wzrosła w tym roku o ponad 4.000 procent.


Prawie 4 miliony nowych zagrożeń

Z grudniowego raportu McAfee wynika, że ​​w samym tylko trzecim kwartale 2018 r. pojawiły się prawie cztery miliony nowych zagrożeń związanych ze złośliwym oprogramowaniem. Jest to znaczna liczba, szczególnie jeśli porównamy ją z rokiem 2016 i 2017, gdzie było ich mniej niż 500 tysięcy.

Wzrost zagrożeń w ujęciu kwartalnym osiągnął pułap 55%. Z kolei dane za ostatnie 4 kwartały wskazują na wzrost zagrożeń o blisko 4,5 tysiąca procent.

McAffe new coin miner malware
Żródło: McAfee

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.

Internet rzeczy (IoT) nowym targetem 

W rosnącym trendzie cyberprzestępcy zaczęli skupiać się na wykorzystaniu urządzeń Internetu rzeczy (IoT) do kopania kryptowalut. Wzrost nowego złośliwego oprogramowania ukierunkowanego na te urządzenia uplasował się na poziomie 72% w ujęciu kwartalnym, a całkowity wzrost malware’u celującego w IoT wzrosł o 203% w ciągu ostatnich czterech kwartałów.

Remco Verhoef, analityk w McAfee, powiedział:
“Zazwyczaj nie myślimy o wykorzystywaniu routerów lub urządzeń IoT, takich jak kamery IP lub urządzenia do nagrywania wideo jako o koparkach kryptowalut, ponieważ ich procesory nie są tak wydajne, jak te w komputerach stacjonarnych i laptopach. Jednak ze względu na brak odpowiednich zabezpieczeń cyberprzestępcy mogą czerpać korzyści z ich liczebności, która góruje nad szybkością procesora. Jeśli potrafią kontrolować tysiące urządzeń, które kopią przez długi czas, wciąż mogą zarabiać pieniądze.”

Zobacz też: Popularny wśród górników GPU staniał od lutego o 67%

Verhoef powiedział również, że McAfee wykrył zagrożenie dla Mac OS o nazwie OSX.Dummy, które jest rozpowszechniane na czatach traktujących o wydobywaniu kryptowalut. Szkodliwe oprogramowanie dostępne w sieci sugeruje, że użytkownicy pobierają łatkę, która pomaga sprostać “problemom z krypto”, a zamiast tego infekuje ona  urządzenia użytkowników.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here