Naga MarketsJohn McafeeJohn McAfee, ekscentryczny milioner oraz twórca popularnego systemu antywirusowego znów szokuje. Mimo, że jeszcze w ubiegłym tygodniu informował, iż wie i ujawni kim jest twórca Bitcoina, to nagle postanowił zmienić zdanie. Co prawda wciąż podtrzymuje, że zna Satoshiego Nakamoto, jednak już nie zamierza ujawniać jego tożsamości.


Satoshi Nakamoto musi pozostać anonimowy

John McAfee przyznał w miniony wtorek, że zna i rozmawiał z Satoshim Nakamoto, to jednak ujawnienie tożsamości twórcy najstarszej z kryptowalut i kontrowersje temu towarzyszące mogłyby zaszkodzić jego wysiłkom w walce z ekstradycją do USA czyniąc tym samym z niego cel procesów sądowych i zmuszając go do obrony “na wielu frontach”.

Te artykuły również Cię zainteresują
– Ujawnienie tożsamości Satoshiego w tym czasie mogłoby wpłynąć na proces i groziłoby moją ekstradycją. Nie mogę tego ryzykować. Będę czekać – napisał McAfee na twitterze.

Co wiemy o twórcy BTC?

O Satoshim Nakamoto wiemy tyle, że działał na forum Bitcointalk do początku 2010 r., po czym zniknął. Jego domniemane bitcoiny z pierwszego bloku pozostają nietknięte. Doprowadziło to do spekulacji, że Nakamoto mógł umrzeć. Obecnie właściciel prywatnego klucza do portfela twórcy BTC byłby wręcz obrzydliwie bogaty. Szacuje się bowiem, że może on posiadać nawet 1 mln BTC.

W przeszłości wszelka odkryta komunikacja Nakamoto była już analizowana pod kątem jego pedantycznego stylu pisania. Jego konto jest zaś nadal nieaktywne na forum Bitcointalk.

Na razie nie jest pewne, ile faktycznie informacji nt. twórcy BTC McAfee w ogóle posiada. O ile posiada je w ogóle, a cała seria jego tweetów nie jest tylko próbą zwrócenia na siebie uwagi, co milioner ewidentnie lubi. Sam McAfee przypomina jednak, że całe życie spędził na ściganiu hakerów, dzięki czemu jest jednym z najlepszych i “znalezienie Satoshiego było bułką z masłem”.

Wright: Jestem Satoshi Nakomoto!

Warto też przypomnieć, że cała afera wokół niepotwierdzonych doniesień McAfee dzieje się w czasie, kiedy Craig Wright, australijski przedsiębiorca z branży kryptowalut intensyfikuje swoje działania w celu udowodnienia całemu światu, że to on jest legendarnym Satoshim Nakamoto. Już w ubiegłym tygodniu oświadczył on bowiem, że zamierza udowodnić swoje racje w sądzie. Dziś pojawił się natomiast obszerny wpis, w którym twierdzi, że “stworzył go (Bitcoina), aby powstrzymać wszystkie globalne oszustwa (…), aby zaprowadzić porządek.”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Przemysłowe giganty z dobrymi wynikami
Następny artykułBank Kanady pozostawia stopy bez zmian. CAD najniżej od początku roku
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here