TMS


John McAfee, ekscentryczny milioner oraz twórca popularnego systemu antywirusowego, po raz kolejny potwierdził swoje prognozy, że do 2020 r. wartość Bitcoina osiągnie 1 000 000 USD. McAfee dokonał swoich przewidywań podczas rozmowy o kryptografii i prywatności z Patrickiem Bet-Davidem, gospodarzem popularnego kanału YouTube Valuetainment. Omówiono również problemy Facebooka z prywatnością oraz zeznania Marka Zuckerberga podczas Kongresu.


McAfee krótko ostrzegł obywateli USA, by nie ufali nikomu, w tym FBI. Podczas nieformalnej rozmowy zapytano go, czy któraś z agencji rządowych skontaktowała się z nią lub z jej firmą w celu zebrania informacji na temat osób fizycznych lub jakiejkolwiek działalności przestępczej. McAfee odpowiedział, że “smartfony są zaprojektowane tak, aby nas szpiegować” i przypomniał rozmówcy, że dostępne są lepsze opcje.

McAfee: Regulatorzy boją się utraty władzy i kryptowalut

McAfee stwierdził również, że organy rządowe, organy regulacyjne i organy ścigania po prostu nie mogą powstrzymać rozwoju kryptografii. Zwrócił uwagę, że w sytuacji, gdy prawo nie powstrzymuje ludzi przed nadużywaniem alkoholu lub narkotyków w czasie obowiązywania zakazu, banki nie mają możliwości powstrzymania popularności kryptowalut wśród ogółu społeczeństwa. Jego zdaniem nie ma jednak możliwości zatrzymania kryptowalut na stałe. Liczba użytkowników BTC i inwestorów kryptowalutowych rośnie w postępie geometrycznym.

W rozmowie z z Patrickiem Bet-Davidem potwierdził także, że nadal oczekuje, iż Bitcoin przekroczy 1 000 000 USD do 2020 roku. Stwierdził, iż żadne prawo na ziemi nie powstrzyma kryptograficznej rewolucji.

McAfee: Za 5 lat połowa świata będzie używać kryptowalut

Bet-David zapytał również McAfee o Wilka z Wall Street. Przypomnijmy, że Jordan Belfort już w grudniu ub.r. ostrzegał przed inwestycjami w Bitcoina. Jego zdaniem “To czarny rynek [na którym] największym ryzykiem jest fakt, że ludzie patrzą na Bitcoina jak na świetną okazję inwestycyjną. Tak naprawdę mamy natomiast do czynienia z oczywistą bańką” – komentował wówczas w rozmowie z portalem CNN.

W lutym tego roku Belfort uznał także, że rynek kryptowalut wkrótce się załamie, a niektórzy inwestorzy stracą nawet 100% swoich inwestycji. “To, co stanie się z Bitcoinem będzie nazwane czarnym łabędziem i wydarzy się w ciągu najbliższych 6 miesięcy” – skomentował wówczas były bankier. Komentując tą wypowiedź McAfee stwierdził, że

“Nie obchodzi mnie, jaki jest mądry. On się myli. Nie rozumie walut cyfrowych.”


Chcesz kupić i bezpiecznie przechowywać swoje BTC i ETH? Już dziś sprawdź ofertę LUNONoble Markets

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

1 KOMENTARZ

  1. Pan McAfee ma w tym szczególny interes, wkońcu zakład o zjedzenie własnego ku…a to nie lada zakład….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here