Naga MarketsJohn McafeeJohn McAfee znów szokuje. Ekscentryczny milioner oraz twórca popularnego systemu antywirusowego przyznał, iż zamierza wyemitować własną kryptowalutę. Według doniesień, McAfee Freedom Coin zadebiutuje już jesienią 2019 roku. Sam twórca przyznaje jednak, że nie ma zamiaru wyciągnąć w ten sposób pieniędzy od inwestorów. Jakie są więc jego zamiary?


Kryptowaluta wolności nie trafi na giełdę

Dotychczas przyzwyczajeni byliśmy, że twórcy emitowali własne tokeny personalne, by zebrać w ten sposób środki od inwestorów liczących na wzrost wartości tychże coinów. McAfee zaznacza jednak, że to nie jest jego celem:

Te artykuły również Cię zainteresują
– Nie, nie jest wydobywany. Nie, nie robimy ICO. Nie, nie szukamy inwestorów. Nie, nie będziemy notowani na giełdzie. Nie, nie podamy więcej informacji przed wydaniem white paper. Tak, to jest prawdziwe…. Również, nie będzie żadnych airdropów.

Mimo, że projekt nie ma jeszcze nawet własnego white paper, to McAfee przedstawił już oficjalną stronę internetową, z której dowiadujemy się, że McAfee Freedom Coin został zaprojektowany tak, aby stawić czoło problemowi wymiany walut, wykorzystując unikalny paradygmat i nową koncepcję strukturalną. Nie jest ona oparta na żadnym towarze, ani nie jest związana z wartością lub zachowaniem jakiegokolwiek zewnętrznego przedmiotu lub podmiotu. Wartość monety zawsze będzie równa zeru w stosunku do każdej innej waluty, ale jej naturalna wartość rynkowa jest wolna, całkowicie, by rosnąć.

Zobacz także: McAfee zmienia zdanie! Wie, ale nie zdradzi kim jest twórca Bitcoina (BTC)

Jego zdaniem światu potrzebna jest kryptowaluta, która nie będzie powiązana z żadnym innym pieniądzem fiat, ani żadną inną kryptowalutą. Chodzi tu przede wszystkim o stworzenie czegoś, co nie jest wyceniane w stosunku do żadnej innej jednostki pieniężnej, ale jednocześnie jest powszechnie akceptowane w punktach usługowo handlowych.

W oparciu o ujawnione dotąd informacje możemy stwierdzić, że McAfee Freedom Coin będzie kryptowalutą, którą można kupić i przechowywać w portfelu cyfrowym. Można ją też przenosić pomiędzy portfelami, co tworzy funkcje wymiany wartości i umożliwia swobodne dokonywanie płatności. Nie będzie ona jednak notowana na żadnej giełdzie, gdyż jej wartość wyceniana jest jedynie w stosunku do dóbr i usług a nie innych walut.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułRynki zagraniczne straszą na GPW
Następny artykułMarvipol w I kw. 2019 r. odnotowuje blisko 7,8 mln zł zysku netto. Akcje rosną o ponad 7%
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here