Naga Markets


mcafeeLegenda rynku Wall Street i kryptowalut z ambicjami politycznymi – John McAfee ogłosił wczoraj, że… uciekł z kraju. Zgodnie z jego najnowszym filmem na Twitterze “żyje na wygnaniu” na łodzi, ponieważ został oskarżony przez Internal Revenue Service (IRS) o złamanie prawa.


McAfee przyznaje, że ma problemy z urzędem skarbowym w USA – IRS. Wyjaśnia, że został oskarżony o “używanie kryptowalut w czynach karalnych” przez urzędników w Tennessee. To nie wszystko. Przypomnijmy, że ten legendarny inwestor chciał wystartować w nadchodzących wyborach prezydenckich. Ponoć czterech członków jego sztabu wyborczego zostało również oskarżonych. Tu szczegóły nie są znane. Problemu z IRS ma też jego żona. “Nie płaciłem podatków od ośmiu lat i nie ukrywałem tego” – podkreśla McAfee, jakby cokolwiek miało to teraz zmienić.

Spisek mainstreamu?

Choć twórca popularnego programu antywirusowego przyznawał, że nie ma szans w wyścigu do Białego Domu, dziś zmienia narrację. “Oni chcą mnie uciszyć, a ja na to nie pozwolę” – mówi. Twierdzi też, że niczym filmowy bohater nie podda się bez walki:

“Prowadzę moją kampanię na emigracji na tej łodzi – nie pozwolę im uwięzić mnie i zamknąć mi ust (…).”

W dalszej części dodaje, że może chodzić o walkę głównego nurtu polityków z kryptowalutami, które McAfee chciał promować też w czasie kampanii wyborczej. Faktycznie od pewnego czasu – konkretnie od bańki z 2017 r. wydawał się oddany sprawie cyfrowych walut. Czy jednak to jest powodem działań IRS? Można odnieść wrażenie, że chodzi tylko o to, że McAfee nie płacił podatków. Mało tego, uważa, że są one… nielegalne. Dodaje, że “zapłacił już dziesiątki milionów [podatków] i otrzymał g*wno w usługach.”

Życie na emigracji

Stan obecny jest więc taki: kandydat na prezydenta John McAfee został oskarżony o oszustwa podatkowe, uciekł z USA z żoną Janice i prawdopodobnie czterema nieznanymi z nazwisk członkami swojej kampanii.

Dalsza walka o wolność i niepłacenie podatków będzie teraz odbywała się na jego łodzi, z której też ekscentryczny milioner planuje emitować codzienne nagrania video. Ponoć gra toczy się nie tylko o niego, ale też o kryptowaluty:

“Rzadko zderzenie starych i nowych kultur spowodowane przez technologię zmienia cywilizację. Kryptowaluty to jedna z tych technologii i prawdopodobnie najważniejsza w historii ludzkości od czasu wynalezienia ognia ponieważ kryptowaluty uwalniają jednostkę od jarzma waluty kontrolowanej przez rządy”.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

  1. To idiota jest, mysli ze cos moze wskórac, nie rozumie ze władza ma mozliwosci wieksze niz on pieniedzy, wykoncza go w kilka chwil… i tyle zostanie z jego prezydentury i majatku a na koniec zezre własne jaja za zakład z bicoinem…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here