Naga MarketsJohn McAfee, ekscentryczny milioner oraz twórca popularnego systemu antywirusowego znany jest ze swojego byczego nastawienia do kryptowalut. W środę 7 marca br. “zaatakował” on Amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), twierdząc, że obawia się ona cyfrowych walut.


“SEC boi się utraty władzy.”

Te artykuły również Cię zainteresują
John McAfee

McAfee, który w ostatnich latach stał się ewangelistą kryptowalut, odrzucił obawy SEC.

“SEC musi opierać się na decyzji Sądu Najwyższego, która utworzyła “test Howeya” w celu ustalenia, czy daną pozycję można zaklasyfikować jako “zabezpieczenie”. Kluczowym elementem tego testu jest to, że właściciele produktu są biernymi uczestnikami i że polegają na wysiłkach innych w celu uzyskania korzyści finansowych.” – napisał McAfee.

“W świecie kryptografii wiemy, że bardzo niewiele tokenów lub monet spełnia ten test. Kiedy kupujesz Bitcoina, nie polegasz na Satoshim Nakamoto ani na nikim innym, kto stara się wycenić monetę. Również posiadacze Ethereum nie polegają na Vitaliku Buterinie, aby zwiększyć jego wartość. W większości przypadków to nasze własne starania przynoszą zwroty z inwestycji.” – dodał.

McAfee jest zdecydowanym przeciwnikiem regulacji w branży kryptowalut. “Kryptowaluty przerażają rządy, ponieważ ludzie, którzy ich używają nie ujawniają ile pieniędzy zarabiają dzięki bitcoinowi, co kupują, co sprzedają” – powiedział w zeszłym miesiącu w wywiadzie dla CoinGeek.

McAfee zakończył swoje środowe oświadczenie apelem do Białego Domu: “Nie pozwól na to! Prezydent Trump …. Proszę, wkrocz tutaj!”


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

Poprzedni artykułZapiski giełdowego spekulanta: Play – kupujący się nie poddają
Następny artykułPoranny przegląd rynków – stopy BoJ bez zmian. JPY wyraźnie traci
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here