Naga MarketsKontrowersyjny i ekscentryczny John McAfee nie przestaje zaskakiwać opinii publicznej. Po otrzymaniu niechlubnej nagrody Pwnie Award za wadliwe zabezpieczenia swojego systemu (za złamanie którego jeszcze nie dawno oferował 100 tys. USD) twórca popularnego oprogramowania antywirusowego musiał przyznać się do porażki. Jednak to nie powstrzymuje go od poruszania spornych kwestii dotyczących rynku kryptowalut. W ostatnim wywiadzie McAfee zaskoczył po raz kolejny przyznając, iż w jego opinii zdecentralizowane giełdy kryptowalut przyczynią się do największego światowego wzrostu gospodarczego w historii.


Zobacz również: Strony rządowe w Indiach kopią kryptowaluty

Scentralizowane giełdy są podatne na korupcje

Twórca współczesnego oprogramowania antywirusowego, a zarazem adwokat kryptowalut przewiduje, iż scentralizowane giełdy przestaną istnieć w ciągu najbliższych pięciu lat, a w ich miejsce powstaną giełdy zdecentralizowane, dzięki którym nastąpi „boom” gospodarczy na całym świecie. John zauważa, że giełdy kryptowalutowe, które są scentralizowane nie różnią się niczym od giełd akcyjnych typu Nasdaq, CBOE czy NYSE.

– Giełdy scentralizowane są zależne od innych podmiotów lub pośredników, którzy kontrolują przepływ aktywów. Za te usługi pośrednik żąda opłaty (prowizji) – powiedział McAffe.

John stwierdza, iż taka konstrukcja giełd jest totalnie sprzeczna z filozofią Bitcoina i innych kryptowalut. Standardowe giełdy są w jego opinii skorumpowane, a klienci nie wiedzą z jakiego kraju operuje dana giełda, ani kto jest jej właścicielem. I właśnie dlatego uważa, iż znikną one w przeciągu pięciu lat. Dlatego też przychyla się ku decentralizacji giełd, które niezależnie od władzy jaką posiada krajowy rząd mogą świadczyć usługi, a instytucje państwowe nie są w stanie temu zapobiec.

– Nie obchodzi mnie, ile mają władzy jako rząd, ile policji, ilu żołnierzy, czegokolwiek. Jeśli dana giełda jest dystrybuowana w 20 milionach różnych portfeli na smartfonach, laptopach i tabletach to co wtedy zrobią? Zablokowanie tego procederu jest niemożliwe. Musieliby zamknąć dwadzieścia milionów użytkowników, którzy są rozproszeni po całym świecie – tłumaczy John McAffe.

Zobacz również: Na giełdach Bithumb i Coinone wypłacisz już tylko kryptowaluty

Blockchain jest prawdą

Podczas wywiadu McAffe wyjaśnił również, dlaczego obecne przepisy i regulacje są bezużyteczne, wskazując na zalety decentralizowanych giełd kryptowalut, które pomagają tworzyć międzynarodowe społeczeństwo bez konieczności tworzenia zbędnego prawa.

– Przed pojawieniem się technologii blockchain nie mieliśmy styczności z prawdą. Blockchain to pierwsza technologia, która mówi „jestem prawdą”. CNN mówi swoją prawdę, Fox News mówi swoje, Rosja mówi swoje, Chiny mówią swoje i Ameryka mówi swoje. Nawet mężczyzna na ulicy mówi coś innego. Do tej pory nie wiedzieliśmy, co jest prawdą. Teraz wiemy. Proszę w końcu zrozumieć, że prawda i regulacje nie mogą ze sobą współistnieć – podsumował twórca popularnego oprogramowania antywirusowego.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here