Naga MarketsMimo, że miniony tydzień nie był łaskawy dla posiadaczy BTC i kurs najpopularniejszej z walut cyfrowych osunął się o 43,25% docierając w okolice 11 tys. USD, co było najgorszym tygodniem dla BTC od 2013 roku, to entuzjasta kryptowalut, John McAfee opowiada się za tym, aby ci, którzy inwestują w BTC długoterminowo, nie odwracali się od tego projektu i nadal wytrwale trzymali swoje aktywa cyfrowe.


McAfee, który w środowisku kryptowalut zasłynął swoją prognozą zakładającą, że wartość BTC do końca 2020 roku osiągnie 1 mln USD, 25 grudnia stwierdził na swoim profilu na twitterze, że: “Bitcoin wciąż jest gigantem krypto. Jest w niskiej cenie i nigdy nie będzie tańszy.”

Próbował on również polemizować z osobami przedstawiającymi zgoła odmienne podejście do Bitcoina. Odnosząc się do wysokich kosztów i długiego czasu potrzebnego na potwierdzenie transakcji stwierdził, że “te problemy są trywialne a Bitcoin pozostaje najlepszą inwestycją”.

McAfee jest jednym z bardziej zagorzałych zwolenników bitcoina, przewiduje on, że największa z kryptowalut osiągnie wartość 1 miliona USD do 2020 roku, podwajając wcześniejszy zakład, że pojedynczy bitcoin będzie wart 500 000 USD w tym samym czasie. W przeciwnym razie, zamierza on „zjeść własnego k****a w telewizji na żywo”.

Jak wspomniałem już we wstępie, kurs najpopularniejszej z walut cyfrowych osunął się w ubiegłym tygodniu o 43,25% docierając w okolice 11 tys. USD. Przyglądając się jednak technicznej sytuacji zauważymy, że wszystkie korpusy na interwale 4-godzinowym zamykały się powyżej technicznego wsparcia 13 tys. USD, gdzie pojawiła się reakcja popytowa. Czyżby strefa ta miała powstrzymać sprzedających?
Notowania BTC/USD od TradingView


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułPoranny przegląd rynków – dolar słabszy po świętach. Winna reforma Trumpa?
Następny artykułGuten Morgen DAX 27.12.2017
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here