Naga MarketsJohn McAfee, ekscentryczny milioner oraz twórca popularnego oprogramowania antywirusowego podtrzymuje swoją optymistyczną prognozę, gdzie uważa, że kurs Bitcoina osiągnie poziom 1 miliona dolarów do końca 2020 roku. Podaje dodatkowo uzasadnienie jakoby cena miała zależeć od całkowitej podaży najstarszej kryptowaluty, a także od logiki.

Ograniczona podaż Bitcoina

„Bądźmy szczerzy, jest tylko 21 milionów bitcoinów. Siedem milionów z nich zostało utraconych na zawsze, a następnie, jeśli Satoshi [anonimowy twórca bitcoinów] nie żyje, dodaj do tego jeszcze kilka milionów” – powiedział McAfee w wywiadzie dla Forbesa.Ograniczona podaż Bitcoina na poziomie 21 milionów monet oraz zaginione bezpowrotnie monety sprawiają, że kryptowaluta powinna drożeć. Znana jest historia, w której jedna z osób wyrzuciła pendrive’a, na którym znajdowało się 7,5 tysiąca Bitcoinów.

Milion dolarów za BTC to niewiele

„Jeśli obrót Bitcoinem stanowić będzie 5% światowych transakcji finansowych, co, jak wszyscy wiecie, będzie”, powiedział McAfee wspominając nawet o “10% lub 20%”, wówczas BTC byłby wart „10 milionów dolarów na za jednego coina, bazując na tych liczbach.”

“Jestem bardzo konserwatywnym człowiekiem. Powiedziałem jeden [milion dolarów] i trzymam się jednego”– powiedział ze śmiechem McAfee.


Tanie i szybkie wpłaty EUR. Księgowanie max, do 3h! To możliwe dzięki ofercie CoinDeal!  Sprawdź!.


Bitcoin przede wszystkim jako magazyn wartości

“Myślę, że Bitcoiny stanowią po prostu środek przechowywania wartości” – powiedział McAfee. „[Bitcoin] jest pod każdym względem przewyższany technologicznie i funkcjonalnie” – wyjaśnił. „Ethereum ma inteligentne kontrakty […] Mam na myśli, że Bitcoin to tylko wymiana.”

McAfee zauważa także, że BTC słabo sprawdza się pod kątem anonimowości transakcji. Znacznie lepiej radzą sobie z tym takie kryptowaluty jak choćby Monero (XMR) czy Zcash (ZEC).

Jeśli chodzi o dokonywanie transakcji, tu również są lepsze kryptowaluty od Bitcoiny, takie jak wspomniane wyżej, ale także stablecoiny, mniej podatne na wahania kursu.

Bitcoin to marka

McAfee opisał Bitcoina jako nieco inną kryptowalutę w porównaniu do reszty. „Bitcoin to marka, podobnie jak Colgate”, powiedział. „Nie ma kierować się dokąd jak tylko w górę, jednak będzie to jedynie magazyn wartości, koniec historii” – dodał.

Zobacz też: Jen japoński w 2019 roku okaże się najsilniejszą walutą G-10, uważają duże banki 

“Środek przechowywania wartości, który będzie rósł prawdopodobnie przez następne 15 lat, a więc przez następne 15 lat nie martw się” – mówił Mcafee. “Nie obchodzi mnie, czy znów spadnie do 3 tysięcy dolarów. To [Bitcoin] pójdzie w górę, wiemy, że tak będzie” – dodał.Chcesz wrócić na stronę główną? Kliknij >>


Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


ConotoxiaObejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here