Naga MarketsJohn McafeeRynek kryptowalut odnotowuje kolejny udany tydzień podczas którego napłynęło kolejne 10 miliardów dolarów. Tymczasem John McAfee powrócił do krytyki Bitcoina wytykając mu nieefektywność, podczas gdy niektóre najpopularniejsze altcoiny osiągają dwucyfrowe zyski. Kurs BTC wzrósł w ciągu dwóch ostatnich sesji o 9 procent i oscyluje przy poziomie 9350 USD.


McAfee rezygnuje z Bitcoina na poczet altcoinów

John McAfee, ekscentryczny milioner oraz twórca popularnego oprogramowania antywirusowego znany jest ze swoich szokujących komentarzy publikowanych na Twitterze nt. rynku kryptowalut. Dzisiejszy atak słowny przeprowadził w stosunku do Bitcoina, nazywając go „prawdziwym shitcoinem”.

Wszyscy wiemy, że przyszłość rynku krypto spoczywa na altcoinach. Bitcoin jest stary, toporny, bez zabezpieczeń, bez inteligentnych umów, bez DAP… To prawdziwy Shitcoin.

To zupełnie odmienne stanowisko McAfee w stosunku do tego jakie prezentował przez ostatnie kilka lat. Zaledwie kilka miesięcy temu podtrzymywał swoją optymistyczną prognozę, gdzie uważał, że kurs Bitcoina osiągnie poziom 1 miliona dolarów do końca 2020 roku. Podawał nawet uzasadnienie jakoby cena miała zależeć od całkowitej podaży najstarszej kryptowaluty, a także od logiki.

Milioner pod koniec 2017 roku stwierdził, że jeżeli Bitcoin nie będzie wart milion dolarów do końca rozpoczynającego się 2020 to zamierza „zjeść własnego k*****a w telewizji na żywo”.

Wszystko wskazuje na to, że zaczął zmieniać zdanie, gdyż na początku tego roku nazwał BTC antyczną technologią wycofując się jednocześnie z dawnego zakładu, który miał być podstępem przyciągającym do rynku nowych użytkowników.

Kurs Bitcoina wzrasta o 30 procent w 2020 roku

Wracając do altcoinów, niektóre z nich osiągają ostatnio dwucyfrowe zyski. Jednak dominacja Bitcoina jest nadal ogromna (na poziomie 67,5%), a większość altcoinów wciąż spada o 80-90% w stosunku do swoich szczytów, więc te niewielkie ruchy są nieistotne, gdy patrzy się na dłuższe ramy czasowe.

coinpaprika

Tymczasem kurs Bitcoina systematycznie pnie się w górę. Tylko w styczniu notowania wzrosły o 30 procent docierając do poziomu 9350 USD, co otworzyło drogę do psychologicznego oporu 10000 USD. Jego przebicie jest kluczowe dla dalszych wzrostów. Z drugiej strony ponowny spadek poniżej 8200 USD znacząco wyhamowałby presję popytu.

Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingviewcom
Kurs BTCUSD na interwale dziennym, tradingviewcom

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here