Naga MarketsMBF Group: ponad 1200% wzrostu dzięki COVID-19. Czy wszystko jest już w cenie?Notowana na rynku NewConnect spółka MBF Group zyskała w połowie marca nowe życie po latach marazmu. Kurs zaczął błyskawicznie rosnąć po tym jak spółka podjęła szybką i bardzo trafną decyzję o zaangażowaniu się w handel produktami niezbędnymi w okresie pandemii. Redakcja Comparic także wskazywała na możliwość wzrostów np. w analizie z 6 marca, kiedy akcje można było nabyć w okolicach 1 zł.

  • MBF Group zaliczył 1200% wzrostu notowań
  • To wycena szybkiej decyzji o wejściu w obrót produktami niezbędnymi na czas pandemii
  • Czy jest jeszcze “pod co” grać? Raport za II kwartał i możliwa druga fala zachorowań

Spółka informowała o sporej liczbie kontraktów na dostawy maseczek i innych środków ochrony. Raport za pierwszy kwartał nie pokazał jeszcze efektów tych zamówień i powinno być to widoczne w kolejnych okresach. Trzeba jednak zadać sobie pytanie czy to wszystko nie zostało już wycenione? Wzrost notowań w maksymalnym punkcie sięgnął ok. 1200%. To tak jakby kupić akcje CD Projekt 5 lat temu w okolicach 30 zł. Moim zdaniem kolosalna, największa zwyżka w historii spółki zdyskontowała wzrost przychodów jaki pojawi się w następnych kwartałach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Moda na spółki walczące z COVID-19 wróci na jesieni?

To pod co rynek może jeszcze zacząć grać to sytuacja otwierania gospodarek i nowe realia. Wydaje się, że ciekawym produktem, który firma może dostarczać są tzw. kabiny diagnostyczne i dezynfekujące. Według nowych rozporządzeń np. w galeriach handlowych mają być dostarczane środki ochrony ale też prowadzony pomiar temperatury. W kabinie zachodzi jednocześnie dezynfekcja oraz pomiar temperatury. Kabiny mogą znaleźć zastosowanie w galeriach, hotelach, a nawet dużych zakładach pracy.

Innym pozytywnym czynnikiem jest wejście spółki na rynek gier komputerowych, jednak jest zbyt wcześnie aby ocenić jakie to firmie przyniesie korzyści. Kluczowa będzie jesień, gdyż wtedy eksperci prognozują możliwość wystąpienia drugiej fali zachorowań. Jeżeli tak się jednak nie stanie, a społeczeństwa powinny być na to lepiej przygotowane, to moda na spółki walczące z COVID-19 w naturalny sposób przeminie.

Zobacz także: FW20 zapowiada się spadkowo. Powracające obawy o globalny wzrost gospodarczy

5 zł przełamane, obroty wzrastają w czasie spadków

W prośbie o analizę, podkreślono występujące na wskaźniku RSI dywergencje w okresie 60 minutowym. Rzeczywiście mają one miejsce, jednak interwał 1 godzinny ma niewielkie znaczenie i może wskazywać na zbliżającą się korektę, której wielkość będzie mierzona raptem w kilka godzin. RSI jak wszystkie inne oscylatory potrafi osiągać minimalne wartości i przebywać na nich przez długi okres czasu. RSI na wykresie dziennym spadł poniżej 50% a to często bywa rozumiane jako zakończenie trendu wzrostowego. Wcześniej pojawiały się sytuacje powrotu wskaźnika ponad 50% i były one trafione, szczególnie, gdy towarzyszyła temu udana sesja przy rosnących obrotach. Dywergencję negatywną widać za to między dwoma ostatnimi szczytami.

Apogeum hossy spółka osiągnęła 7 maja ponad poziomem 10 zł. To wywołało silną reakcję podażową. Od tego dnia zmieniła się sytuacja z obrotami. Dotąd wzrastały w czasie wzrostów i malały przy korektach. Obecnie jest odwrotnie i np. wzrosły obroty w czasie wyłamania czytelnego wsparcia w rejonie 5 zł. Na razie nie pojawia się jakakolwiek reakcja popytowa i cena powoli spada. Temat wirusa powoli cichnie i wydaje się, że szansa na kolejne podbicie notowań może pojawić się bliżej publikacji raportu za II kwartał, w którym powinniśmy zobaczyć wzrost przychodów.

mbf group


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Przeczytaj również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here