Naga Markets

mBank zyskał wczoraj ponad 5 proc. i był najsilniejszym polskim blue chipemPoniedziałkowa sesja była niezwykle udana jeśli chodzi o parkiet w nas Wisłą. Indeks szerokiego rynku zyskał 2,17% i zdołał wznieść się powyżej poziomu 57700 pkt., który stanowił strefę oporu na początku maja. Przyczyn pozytywnego sentymentu można upatrywać w znacznych wzrostach indeksów w Stanach Zjednoczonych w piątek oraz informacji o możliwości przyznania Polsce 54 mld EUR w ramach Funduszu Odbudowy w tym tygodniu.

mBank zakończył wczorajszą sesję na zdecydowanym plusie

Główną siłą napędową były indeks polskich blue chipów, który zyskał 2,65%. Aż 18 walorów zakończyło dzień na plusie, przy czym najlepiej radziły sobie walory mBanku, które zyskały 5,61% oraz CCC – wzrost o 5,54%. W ujęciu sektorowym najlepiej radziły sobie WIG-Budownictwo (5,62 proc.), WIG-Odzież (3,92 proc.) oraz WIG-Banki (3,49 proc.).Dzień spadkami zakończyły jedynie JSW (-1,46%), a także Pepco (-1,44%). Polska waluta kontynuowała umocnienie rozpoczęte w połowie maja i rano kurs EUR/PLN dotarł w okolice poziomu 4,56.

Mniej pozytywnie zachowywały się dziś parkiety gospodarek z Europy zachodniej. Niemiecki indeks DAX zyskał 0,79%, a francuski CAC40 – 0,72%. Niemiecki indeks tracił po opublikowaniu danych dotyczących wstępnej inflacji za maj, która wyniosła 7,9% wobec prognozy 7,3%. Z powodu obchodów Memorial Day, nie odbywały się dzisiaj sesje w Stanach Zjednoczonych.

Oczekiwania co do dzisiejszej sesji

Poranne notowania kontraktów na główne indeksy giełdowe takie jak niemiecki DAX, czy amerykański S&P500 oraz zamknięcie giełdy w Japonii, sugerują nieco minorowe nastroje na rynkach. Inwestorom towarzyszy także niepewność co do zachowania się amerykańskich parkietów po wczorajszym dniu bez sesji.

Ponadto uwaga rynku w Polsce będzie oczekiwała na dzisiejszą publikacje wstępnego odczytu poziomu inflacji za maj. Poprzedni odczyt wyniósł 12,4%. Dziś poznamy także poziom wstępnej inflacji we Francji oraz stopę bezrobocia w Niemczech, a także dane szacunkowe odnośnie inflacji HICP w Strefie Euro.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: nasdaq akcje | orange kurs | cyfrowy polsat akcje wykres | kurs pkobp | pgn akcje | budimex notowania | famur akcje rekomendacje |

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here