Naga MarketsmBank z wyceną 247 zł i zaleceniem „Redukuj” od DM BDM. Akcje tanieją o ponad 5%!DM BDM zmienia rekomendację dla mBanku z „akumuluj” do „redukuj” wskazując, że potencjał wzrostów został już w znacznej mierze wyczerpany. Jednocześnie podnieśli oni cenę docelową z 192 zł do 247 zł. Cieniem na wycenie banku kładzie się m.in. nierozwiązania kwestia kredytów bankowych.

  • mBank z wyceną 247 zł i zaleceniem „Redukuj” od DM BDM.
  • W trakcie poniedziałkowego otwarcia akcje tracą ponad 5,22%
  • Ryzyko kredytów frankowych i dynamiczne wzrosty ostatnich tygodni wyczerpały sporą część potencjału do wzrostów, wskazują analitycy.

mBank z nową ceną docelową

W swojej najnowszej rekomendacji Dom Maklerski BDM podnosi cenę docelową z poziomu 192 zł do 247 zł dla mBanku. Jak wskazują analitycy, jednocześnie zmienione zostało zalecenie do redukuj, z poprzedniego akumuluj.

Te artykuły również Cię zainteresują
Zobacz również: Newag notuje rekordowe 218 mln zł zysku netto, co oznacza wzrost o 139% r/r. Analiza fundamentalna Konrada Książąka

– W ciągu ostatnich 3 tygodni kurs akcji banku wzrósł o ponad 30% dyskontując częściowo pozytywny scenariusz dot. CHF. Widzimy ryzyko, że uchwała SN nie przyniesie precyzyjnych rozstrzygnięć, a liczba pozwów będzie się konsekwentnie zwiększać. Doceniamy solidne wyniki operacyjne banku. Biorąc jednak pod uwagę utrzymującą się niepewność w zakresie CHF determinującą tempo odbudowy wyników, jak również brak dywidendy, obecną wycenę na poziomie 0,7x P/BV uważamy za wymagającą. – czytamy w raporcie Domu Maklerskiego BDM.

Ryzyko frankowe pozostaje

Sąd Najwyższy po raz kolejny nie wydał orzeczenie w sprawie kredytów frankowych, co początkowo zostało odebrane jako sygnał pozytywny dla sektora bankowego. Warto jednak pamiętać, że liczba pozwów w tej materii w ciągu roku zwiększyła się o 146%, osiągając 8,4 tys. W samym roku 2020 klienci wytoczyli prawie 4 tys. nowych postępowań, wskazują autorzy raportu.

W związku z tym niepewność dalej pozostaje. Choć wielu obserwatorów wskazuje, że odrzucone zostały rozwiązania skrajne, to jednocześnie brak orzecznictwa w sprawie m.in. wynagrodzenia za kapitał, czy też unieważnienia umowy (lub przewalutowania po kursie z dnia zaciągnięcia kredytu) sprawia, że obecny trend orzekania może pozostać utrzymany, a ten jest dla sektora bankowego niekorzystny.

– Potencjalnie korzystnym rozwiązaniem może być propozycja ugód zgodnie ze scenariuszem przewodniczącego KNF, której koszty mBank szacuje na PLN 5,5-6,6 mld (38- 45% aktywnego portfela FX). Tak wysokie koszty mogą powodować zwlekanie z decyzją do czasu ukształtowania linii orzeczniczej, co – przy braku wytycznych SN – nie musi nastąpić szybko. – czytamy w raporcie.

Poprawa zysków

– Solidne wyniki za 4Q20/1Q21 wraz z poprawiającą się perspektywą odbudowy gospodarki skłoniły nas do podwyższenia prognoz zysku netto dla mBanku o 32% w 2021 r. oraz o 34% w 2022 r. Nasze prognozy są odpowiednio 55% oraz 14% powyżej konsensusu. – wskazuje Dom Maklerski BDM.

invest

Według najnowszej prognozy zysk netto mBanku wyniesie w 2021 roku 643 mln zł, co oznacza wzrost o 520% r/r, jednak należy pamiętać o efekcie bazy. Jeszcze w 2019 roku zysk netto tego banku przekraczał bowiem 1 miliard złotych. Z kolei prognoza na 2022 zakłada 942 mln zł zysku netto, co jest wzrostem o 46% względem prognozy na 2021. Zasadniczo zakładany jest powrót do wyników finansowanych notowanych przed pandemią.

mBank traci na otwarciu

W trakcie poniedziałkowych notowań mBank traci ponad 5,22%, osiągając wycenę na poziomie 290,60 zł. Warto zaznaczyć, że piątek (przed weekendem) spółka zakończyła z wynikiem 306,60 zł, tak więc mowa tutaj o spadku 16 zł na 1 akcji.

mBank z wyceną 247 zł i zaleceniem „Redukuj” od DM BDM. Akcje tanieją o ponad 5%!
Notowania mBank dnia 24.05.2021. Źródło: Comparic.pl

Już od pierwszych minut mBank radzi sobie słabo. Otworzył się na 305 zł, jednak w ciągu zaledwie kilku minut spadł w okolice 294 zł, gdzie również nie udało mu się utrzymać dłużej niż kilku minut. Jeszcze przed godziną 10 notowania spadły poniżej poziomu 290 zł (dokładniej 288,80 zł), jednak po tym nastąpiło delikatne odbicie.

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: asseco notowania | akcje cd projekt | kursy ropy | akcje | notowania dolar | notowania dino | ciech akcje |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here