Naga Markets

mBank z najbliższym celem w rejonie 380 złKurs akcji jednego z największych banków komercyjnych w Polsce, spółki mBank, spadał podczas wczorajszej sesji o około 1,13%. Akcje taniały o 3,80 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 323,20 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 1,60% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 331,40 zł.

Mocne odbicie

Notowania spółek z sektora bankowego nadal wyglądają bardzo mocno. Doskonałym tego dowodem są akcje mBanku, które podrożały o blisko 100% w krótkim okresie czasu. Obecnie pojawia się niewielka korekta. Reakcja podaży nie jest jak dotąd duża. Wydaje się więc, że są szanse na kontynuację zwyżki z kolejnym celem przy oporze w rejonie 380 zł.

mbank 17.11.2022
Notowania mBanku 17.11.2022

Ugody na poziomie 33% portfela

mBank przyjął prawdopodobieństwo akceptacji ugód całego portfela aktywnego na poziomie 33%, podał bank. Jednocześnie zakłada, że ok. 37% kredytobiorców frankowych złożyło lub ma intencję złożenia pozwu przeciwko mBankowi, przy czym część z tych kredytobiorców zawrze ugodę.

“Na dzień 30 września 2022 roku bank przyjął prawdopodobieństwo akceptacji ugód całego portfela aktywnego na poziomie 33% (na dzień 31 grudnia 2021 roku 34%). W przypadku zmiany prawdopodobieństwa akceptacji ugód o +/- 1 punkt procentowy, przy pozostałych istotnych założeniach niezmienionych, łączna kwota wpływu ryzyka prawnego zmieniłaby się o +/- 8,5 mln zł. Kwota ta zmieniłaby wartość bilansową brutto kredytów” – czytamy w raporcie.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


XTB

Poprzedni artykułDokąd zmierza rynek? Webinar Comparic.pl o wyznaczaniu rynkowych trendów
Następny artykułSam Bankman-Fried żałuje decyzji złożenia wniosku o upadłość FTX
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here