Naga Markets

mBank z 10% korektą po bardzo mocnym otwarciu rokuKurs akcji jednego z największych banków komercyjnych w Polsce, spółki mBank, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,67%. Akcje taniały o 2,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 325,20 zł. Jest to słaby wynik na tle zyskującego wczoraj 1,63% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 328 zł.

Czas korekty

Notowania spółek z sektora bankowego podlegają korekcie po bardzo silnych wzrostach, które w dużej mierze ciągły cały indeks największych spółek na GPW. Na wykresie mBanku widać, że popyt nie był w stanie przełamać trwale poprzedniego szczytu. Najbliższym celem podaży są teraz okolice 308 zł.

mbank 24.01.2023
Notowania mBanku 24.01.2023

Koszty ryzyka

mBank oszacował, że koszty ryzyka prawnego związanego z kredytami walutowymi w CHF ujęte w IV kwartale 2022 r. wyniosły 430,1 mln zł, podał bank. “Koszty te wynikają głównie z uwzględnienia kosztów prawomocnych wyroków sądowych, kosztów zawartych ugód oraz aktualizacji parametrów rynkowych uwzględnianych w modelu” – czytamy w komunikacie.

Bank rozpoznał również aktywo z tytułu odroczonego podatku dochodowego w wysokości 198 mln zł, które wynika z prowadzonego programu ugód skierowanych do klientów posiadających kredyty walutowe w CHF, podano.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>

Poprzedni artykułBlockFi wyprzedaje pożyczki zabezpieczone sprzętem do miningu BTC
Następny artykułTauron blisko maksimów z ostatnich miesięcy
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.