Naga Marketsmbank kurs GPW, logo mBankuKurs akcji jednego z największych banków komercyjnych w Polsce, spółki mBank, rósł podczas wczorajszej sesji o około 3,49%. Akcje drożały o 6 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 177,90 zł. Jest to dobry wynik na tle zyskującego wczoraj 1,42% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 177,90 zł. Od początku listopad, do połowy grudnia, spółka zyskała 75%.

Wycena przy 192 zł

Notowania spółek z sektora bankowego mocno odżyły po amerykańskich wyborach prezydenckich. Także mBank zanotował 75% odbicie od początku listopada. Kurs dotarł do kluczowego oporu w okolicach 187 zł. Tuż przed Świętami spółka otrzymała rekomendację od DM BDM, w której wyceniono akcje banku na poziomie 192 zł czyli tylko nieznacznie ponad wspomnianym oporem. Oczekuje się, że spółka odnotuje mocną poprawę wyników już w 2021 roku. DM BDM szacuje wzrost zysku netto w przyszłym roku aż o 40% r/r. co powinno to przełożyć się na wypłatę dywidendy w 2022 roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
mbank 24.12.2020
Notowania mBank 24.12.2020

Więcej na OZE

mBank postanowił zwiększyć limit kredytowy na finansowanie odnawialnych źródeł energii (OZE) do 4 mld zł z 2 mld zł w związku z utrzymującym się na rekordowych poziomach zainteresowaniem inwestycjami OZE, podał bank. “Zainteresowanie tego typu finansowaniem jest duże. Dotychczas udzielone kredyty są dobrze spłacane, a perspektywy branży nastrajają nas pozytywnie” – powiedział wiceprezes mBanku Adam Pers, cytowany w komunikacie. mBank konsekwentnie zwiększa swój udział w finansowaniu projektów OZE.

W 2018 roku zdecydował się przeznaczyć na ten cel 500 mln zł. Latem 2019 podjął decyzję o zwiększeniu tej puli o 100% do 1 mld zł, a w marcu 2020 r. do 2 mld zł, przypomniano. “Grupa mBanku od lat wspiera politykę ESG (E – środowisko, S – odpowiedzialność społeczna, G – ład korporacyjny), w tym klimatyczną, poprzez finansowanie projektów, które służą ograniczeniu emisji gazów cieplarnianych. Byliśmy jednym z pierwszych banków kredytujących energetykę wiatrową.

Obecnie coraz większą rolę w tym nowym miksie energetycznym odgrywa fotowoltaika. Przewidujemy, że w ciągu kilku lat wzrośnie też znaczenie morskiej energetyki wiatrowej” – powiedział dyrektor zarządzający ds. bankowości globalnej i inwestycyjnej w mBanku Michał Popiołek.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here