Naga Marketsmbank kurs GPW, logo mBankuKurs akcji jednego z największych banków komercyjnych w Polsce, spółki mBank, rósł podczas wczorajszej sesji o około 2,83%. Akcje drożały o 6,20 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 230,20 zł. Jest to przeciętny wynik na tle rosnącego wczoraj o 3,48% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy niższych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 225,60 zł. W sumie od początku roku, fala spadkowa w szczytowym punkcie przeceniła akcje spółki o ponad 50%.


Wirus przecenił spółkę o 50%

Spoglądając na wykres z tygodniowym interwałem czasowym, widać że spółka nie oparła się wirusowej panice i jej akcje sporo straciły na wartości. Na rynkach pojawiło się jednak odbicie po serii działań podjętych przez banki centralne oraz rządy państw, także Polski. Dają one nadzieję na przetrwanie gorszych czasów, pod warunkiem, że epidemia zacznie w końcu ustępować lub choćby spowalniać. Kurs spółki odbił i jeżeli to odbicie będzie trwalsze, co bardziej zależy od szerokiego rynku niż fundamentów firmy, to pierwszym celem będą wcześniejsze dołki w rejonie 300 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują

mbank 27.03.2020
Notowania mBank 27.03.2020

Kredytowe wakacje nawet na pół roku

mBank wprowadził w ubiegłym tygodniu możliwość dla każdego klienta indywidualnego oraz małym i średnim firmom – odłożenie spłaty raty kapitałowej kredytu do pół roku. Dotyczy to wszystkich kredytów spłacanych w ratach, m. in. gotówkowych, hipotecznych czy firmowych. “Klienci bankowości detalicznej, którzy zamierzają skorzystać z odroczenia spłaty powinni zalogować się do serwisu transakcyjnego mBanku. Następnie wejść w zakładkę ‘moje finanse’, kliknąć w ‘kredyty’ i wybrać kredyt, którego spłatę chcą odroczyć. Należy wybrać opcję ‘złóż wniosek’, zaznaczyć ‘odroczenie spłaty kapitału’ i wpisać liczbę miesięcy (maksymalnie). Po kliknięciu ‘wyślij wniosek’ spłata kapitału kredytu zostaje automatycznie zawieszona. Cały proces jest przeprowadzany on-line, bez wychodzenia z domu” – napisano w komunikacie.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here