Naga MarketsmBank wchodzi w rynek dzieł sztuki. Czas na atak na najbliższy opór? Kurs akcji jednego z największych banków komercyjnych w Polsce, spółki mBank, spadał podczas piątkowej sesji o około 1,16%. Akcje taniały o 2,80 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 237 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego w piątek o 1,89% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 238 zł. W sumie od połowy maja, kiedy spółka zaczęła odrabiać straty, zwyżka sięga już 50%.

  • mBank otwiera się na rynek sztuki
  • Na wykresie kurs blisko kluczowego oporu

Szykuje się ponowny atak na opór?

Spoglądając na wykres z dziennym interwałem czasowym, widać że kurs od około 10 sesji porusza się bokiem w bardzo wąskiej konsolidacji. Ma to miejsce po odbiciu ceny od czytelnego oporu, a więc brak kontynuacji ruchu podażowego, można odczytywać jako niezbyt silny, ale jednak pozytywny sygnał.

Trzeba brać pod uwagę fakt, że sektor bankowy został silnie przeceniony w ostatnich latach, dlatego np. kolejna obniżka stóp procentowych nie zrobiła na notowaniach większego wrażenia. To może świadczyć, że sporo jest już w cenach i jeżeli globalne nastroje na rynkach akcyjnych będą dobre, to spółki powinny próbować odrabiać straty. Wykres wygląda tak, jakby miało dojść do ponownego ataku na opór powyżej 260 zł.

mbank 29.06.2020
Notowania mBank 29.06.2020

„M jak malarstwo”

mBank sprzeda budowaną od lat kolekcję dzieł sztuki takich twórców, jak np. Brandt czy Witkacy, by pozyskane środki przeznaczyć na sfinansowanie powstającego funduszu mBanku “M jak malarstwo”, który wspierać będzie młodych polskich artystów i artystki, podał bank. Aukcja odbędzie się 25 czerwca. To pierwsza tego typu aukcja w Polsce.

“Aukcja dzieł sztuki z naszej kolekcji ma jeden cel: sfinansować fundusz ‘M jak malarstwo’, który powstał w banku, żeby wspierać młodych polskich malarzy. Rozumiemy, że takie wsparcie jest im niezbędne, szczególnie w okresie pandemii. Chcemy stworzyć niezwykłą kolekcję, która z czasem powiększy swą wartość i wspomoże kolejnych młodych artystów. Wierzę, że dzięki pracy wybitnych specjalistów w komisji zakupowej funduszu, uda nam się osiągnąć ten cel” – powiedział prezes Cezary Stypułkowski, cytowany w komunikacie.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here