Naga MarketsmBank walczy o nowe maksima. 600 zł na horyzoncie Kurs akcji jednego z największych banków komercyjnych w Polsce, spółki mBank, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,97%. Akcje drożały 5,50 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 584 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,62% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy standardowych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 575 zł.

Stabilny trend

Notowania spółek z sektora bankowego wyglądają całkiem nieźle w ostatnim czasie, również na tle szerokiego rynku. Dobrze wpisuje się w to kurs mBanku, który od lipca nie notuje poważniejsze korekty. Spoglądając na wykres, widać że obecnie trwa walka o wybicie na nowe maksima. Mimo słabego początku listopada, kurs bardzo szybko odrobił stary co może wskazywać na dobry sentyment do spółki. Spodziewana kolejna podwyżka stóp procentowych w grudniu, także powinna wspierać kupujących.mbank 9.11.2021
Notowania mBanku 9.11.2021

Małe ryzyko sprzedaży banku

Zarząd mBanku ocenia, że prawdopodobieństwo wystawienia banku na sprzedaż w perspektywie nowej strategii “jest relatywnie bardzo niskie”, poinformował prezes Cezary Stypułkowski. “To nie jest w sferze decyzji zarządu banku, my jesteśmy wynajętymi gospodarzami kapitałów i aktywów.

Raczej występujemy w funkcjach nie sprawczych. Akcjonariusze mogą podjąć decyzję w każdym kierunku, natomiast wydaje mi się, że w przewidywalnej przyszłości – takiej najbliższej – prawdopodobieństwo takiego scenariusza jest relatywnie bardzo niskie” – powiedział Stypułkowski podczas konferencji online w odpowiedzi na pytanie, czy w okresie nowej strategii bank zostanie znowu wystawiony na sprzedaż.Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here