Naga MarketsmBank w korekcie do linii trendu  Kurs akcji jednego z największych banków komercyjnych w Polsce, spółki mBank, rósł podczas wczorajszej sesji o około 0,98%. Akcje drożały o 5 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego maksimum przy 525 zł. Jest to dobry wynik na tle tracącego wczoraj 0,95% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy wysokich obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 513,50 zł. Od początku listopada spółka traci około 16%.

Nadal w korekcie

Po silnych wzrostach w okresie poprzedzającym podwyżki stóp procentowych, nadszedł czas na korektę w spółkach z sektora bankowego. W przypadku mBanku jest ona dość duża i sięga 17%, momentami w dość dynamiczny sposób. Szukając technicznego miejsca na odbicie wydaje się, że pierwsza szansa może pojawić się przy linii trendu opartej o dwa ostatnie dołki czyli nieznacznie poniżej 500 zł.Notowania mBanku 25.11.2021

Ambitne plany

mBank zakłada osiągnięcie pozycji Top 3 na rynku nowych kredytów hipotecznych bankowości detalicznej poprzez rozwój zaawansowanego cyfrowego procesu sprzedaży i przetwarzania wniosków, podał bank w strategii na lata 2021-2025. “Analizowaliśmy naszą bazę kliencką również w oparciu o dane dostępne w Biurze Informacji Kredytowej.

Nasi klienci, którzy byli pozyskani w bardzo młodym wieku, wchodzą teraz w taki okres, który można nazwać okresem kupna pierwszego mieszkania, ich jest coraz więcej, to jest nadproporcjonalne do liczby naszych klientów. Mamy stosunkowo mało klientów, którzy te mieszkania już mają, a dużo, którzy aspirują, żeby je posiadać. Naszym celem jest to, żeby wspólnie z naszym ryzykiem zbudować takie procesy, aby każdy klient mBanku, który będzie kupował pierwsze mieszkanie, zaciągnął kredyt w mBanku.Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here