Naga MarketsW datowanej na 11 czerwca nocie ekonomicznej DM mBanku widnieje preferowana pozycja short na EUR/USD z docelowym poziomem 1.1590. Dom maklerski wskazuje na dalsze umocnienie dolara, podpierając swoją tezę awanturą na szczycie G7, zakładając brak zmian w polityce Rezerwy Federalnej (FED) przy jednoczesnym utrzymaniu gołębiej retoryki Europejskiego Banku Cetralnego (EBC).

W dzisiejszym, dziennym raporcie DM mBank możemy przeczytać przeprowadzoną analizę fundamentalną i techniczną dla pary walutowej EUR/USD.

EUR/USD fundamentalnie

Wczorajszy szczyt grupy G7 zakończył się spektakularną awanturą. Wszystko za sprawą decyzji Stanów Zjednoczonych o podniesieniu stawek celnych na stal i aluminium, która bardzo zirytowała przedstawicieli Europy i Kanady. Coraz chłodniejsze relacje między USA, a Europą wspierają scenariusz kontynuacji wojny celnej między tymi kontynentami. Dom maklerski wymienia dwa najważniejsze wydarzenia tego tygodnia: to posiedzenia banków centralnych USA i Europy. Od wydźwięku przemówień szefów EBC i FED będzie zależał dalszy kurs EUR/USD. DM mBank wskazuje na dalsze podwyżki stóp procentowych w USA i brak zmiany kierunku polityki FED, jednak w przypadku Europy i polityki EBC uważa, że „możliwe jest utrzymanie gołębiej retoryki i sygnalizowanie powolnego wygaszania programu QE. Z tego względu bilans ryzyk wskazywałby na mocniejszego dolara względem euro (szczególnie, jesli obawy o niższy wzrost na świecie z uwagi na wojny handlowe nie zostaną rozwiane).”

EUR/USD technicznie

Dom maklerski informuje o swojej pozycji short na EUR/USD. Wejście: 1.1803, SL: 1.1863, TP: 1.1590. Argumentując zajęcie swojej pozycji jakoby dwutygodniowa fala wzrostowa, którą możemy zaobserwować na EUR/USD miała się skończyć, a ponieważ mamy trend spadkowy to dobre miejsce dla pozycji krótkiej. DM mBank wskazuje na umiejscowienie wykresu poniżej średniej MA30 na interwale H4 i D1 oraz na zatrzymanie ostatniego ruchy wzrostowego na zniesieniu fibo 38,2% „co sugeruje zakończenie korekty wzrostowej i powrót do trendu spadkowego” – czytamy w dalszej części analizy.

Najbliższe wsparcia i opory sugerowane przez DM mBank:

Wsparcie Opór
1.1510 1.2400
1.1187 1.2183
1.0341 1.1909

 

Źródło: Raport dzienny DM mBank

Co ciekawe, spojrzenie DM mBank co do przyszłości kursu EUR/USD jest odwrotne do prognóz dużych banków w USA, które widzą kurs EUR/USD w III kw. br. na poziomach 1.20-1.24. Jest to niewątpliwie ciekawy scenariusz, EUR/USD może przetestować jeszcze raz ostatnie minima zanim ruszy na północ. Wygląda na to, że ten tydzień da sporo odpowiedzi, a przede wszystkim być może dowiemy się od przedstawicieli EBC i FED co do dalszego, długoterminowego kursu EUR/USD. Poniżej grafika projekcji dużych banków w USA.

Źródło: Raport dzienny DM mBank

Zanim jednak cena dojdzie do TP pozycji DM mBank ma do pokonania kilka wsparć. Najbliższe wypada na poziomie 1.1706 gdzie mamy konfluencje poziomu wsparcia, zniesienia 38,2% fali wzrostowej oraz skumulowany wolumen widniejący na profilu rynkowym.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here