Naga Markets

mbank kurs GPW, logo mBankumBank udzielił kredytu o wartości 102 mln zł na finansowanie 32 projektów fotowoltaicznych R.Power o łącznej mocy 29,4 MWp, podały spółki.

mBank udzielił R.Power 102 mln zł kredytu na finansowanie 32 projektów fotowoltaicznych

“Najnowsza tura finansowania projektów grupy R.Power zostanie przeznaczona na budowę 32 elektrowni o łącznej mocy 29,4 MWp na terenie całej Polski. Energia wytworzona przez portfolio tych farm mogłaby pokryć zapotrzebowanie na energię elektryczną ponad 10 tys. gospodarstw domowych” – czytamy w komunikacie.We wszystkich projektach zostaną wykorzystane dwustronne panele fotowoltaiczne (tzw. bifacial), które z obydwu stron absorbują światło, dzięki czemu są w stanie uzyskać więcej energii z pojedynczej instalacji. Projektom zabezpieczono gwarancję sprzedaży energii w systemie aukcyjnym. Budowa nowych elektrowni rozpocznie się jeszcze w tym roku, zaś zakończenie jest planowane na III kwartał 2021 r.

Jest to trzecia umowa między tymi stronami dotycząca finansowania portfolio projektów fotowoltaicznych. Łączna wartość wszystkich kredytów udzielonych Grupie R.Power przez mBank osiągnęła 355 mln zł, podano także.

“W ciągu blisko półtorej roku pozyskaliśmy rekordowe w skali kraju finansowanie projektów farm fotowoltaicznych wynoszące 530 mln zł. Cieszymy się, że to właśnie mBank – jeden z największych podmiotów sektora finansowego – po raz trzeci został naszym partnerem. Biorąc pod uwagę ogromny potencjał rynku wielkoskalowej fotowoltaiki, jestem przekonany, że to nie koniec naszej współpracy” – powiedział prezes R.Power Przemysław Pięta, cytowany w komunikacie.

“W mBanku wprowadzamy w życie zasady zrównoważonego rozwoju. Chcemy mobilizować do zielonej transformacji i wiemy, że finansowanie inwestycji wspiera ten cel” – dodał wiceprezes ds. bankowości korporacyjnej w mBanku Adam Pers.

W ramach przyjętej kilka lat temu strategii wspierania projektów OZE, mBank zwiększał swój udział w finansowaniu tego typu działań. Od marca limit finansowania wynosi już 2 mld zł.

R.Power jest największą firmą w sektorze fotowoltaiki w Polsce. W ciągu ostatnich lat wygrała aukcje solarne na łączną moc instalacji prawie 300 MWp. Tylko w Polsce, firma rozwija portfel farm fotowoltaicznych o mocy ponad 2 GWp. Poza Polską, R.Power rozwija projekty fotowoltaiczne na terytorium Portugalii, Włoch i Hiszpanii. R.Power działa w całym łańcuchu wartości rynku PV – rozwija projekty elektrowni, buduje je, jak i świadczy usługi zarządzania, serwisowania i obsługi elektrowni fotowoltaicznych.

XTB

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here