Naga Marketsmbank kurs GPWRząd jest zainteresowany, żeby aktywa mBanku, wystawione na sprzedaż przez Commerzbank, przeszły w ręce instytucji, które – można powiedzieć – są bardziej krajowe, aniżeli zagraniczne, poinformował minister finansów, inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.

“Uważamy, że my jako rząd powinniśmy być tego typu aktywami zainteresowani, ale również, że nasze krajowe instytucje powinny być tego typu aktywami zainteresowane, bo najczęściej dochodzi do przejęcia tego typu aktywów przecież nie przez rząd, tylko przez instytucje finansowe. Tak było w przypadku Banku Pekao i w tej chwili też mamy takie ciekawe aktywa – chodzi o mBank, którego właściciel Commerzbank chce sprzedać” – powiedział Kwieciński w wywiadzie dla Polskiego Radia 24.

“Jest więc absolutnie zrozumiałe, że w takiej sytuacji my jako rząd jesteśmy zainteresowani, żeby te aktywa przeszły w ręce instytucji, które – można powiedzieć – są bardziej krajowe, aniżeli zagraniczne. Myślę, że to samo robią również polskie instytucje finansowe” – dodał minister.

Kwieciński na początku października nie wykluczał, że przejęciem aktywów mBanku mógłby być zainteresowany bank należący do Skarbu Państwa.

W ub. tygodniu “Rzeczpospolita” pisała, powołując się na nieoficjalne informacje, że do gry o mBank może włączyć się – oprócz wcześniej wspominanych PKO Banku Polskiego, Santander Bank Polska czy ING Banku Śląskiego – także BNP Paribas Bank Polska. Gazeta pisała później, że aktywa te może przejąć PZU lub kontrolowany przez niego Alior Bank.

Wczoraj prezes PKO BP Zbigniew Jagiełło powiedział, że bank “przygląda się” aktywom mBanku, podkreślając, że nie oznacza to automatycznie chęci ich przejęcia.

W końcu września br. Commerzbank AG, posiadający ok. 69,33% akcji w kapitale zakładowym mBanku, opublikował nową strategię biznesową “Commerzbank 5.0”, zakładającą m.in. sprzedaż akcji polskiej spółki.

Źródło: ISBnews

Certyfikaty ING Turbo to notowane na GPW strukturyzowane produkty inwestycyjne, dzięki którym możesz korzystać ze wzrostów lub spadków cen akcji, indeksów, surowców, obligacji oraz kursów walut. Sprawdź materiały edukacyjne i dowiedz się jak inwestować w ING Turbo

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki raziły sobie dzisiaj całkiem dobrze. Na wykresie widoczna jest próba odbicia od czytelnego wsparcia po okresie niewielkiej korekty. Wydaje się, że w związku z oczekiwaniem na przejęcie spółki przez inny pomiot, ruchy podażowe mogą być ograniczone. Możliwe więc, że kurs niebawem sięgnie 400 zł.

mbank

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here