Naga MarketsW dzisiejszej noce ekonomicznej DM mBanku widnieje pozycja long na EUR/PLN z docelowym poziomem 4,3380. Dom maklerski uważa, że to nie koniec deprecjacji naszej waluty. Podpiera swoją tezę dalszą wojną celną między USA, a Chinami, która odbije się na rynkach wschodzących oraz wyższe stopy w USA, które z kolei będą stanowić większy problem w okresach awersji do ryzyka.


W dzisiejszym, dziennym raporcie DM mBank możemy przeczytać przeprowadzoną analizę fundamentalną i techniczną dla pary walutowej EUR/PLN.

EUR/PLN fundamentalnie

Donald Trump nie zaprzestaje nakładania kolejnych ceł na Chiny. W jego planach jest kolejne 200 mld ceł skierowanych w państwo środka. Ta informacja spowodowała wyprzedaż na rynkach wschodzących, choć jak zauważa DM „w tej grupie złotego należy uznać za walutę relatywnie stabilną”. mBank zwraca również uwagę na podnoszenie stóp w USA, które będą stanowić problem w okresach awersji do ryzyka.

„Jednocześnie inwestorzy nie będą w stanie wycenić cyklu zacieśnienia polityki piężnej w Polsce niezależnie od EBC. Tymczasem stopy realne będą coraz niższe. Uważamy, że póki co złotego ratuje silny komponent egzogeniczny w cyklu koniunkturalnym. Władze monetarne nie będą reagować na osłabienie z uwagi na przeświadczenie o mniejszym wpływie deprecjacji złotego na ceny.” – czytamy w dalszej części analizy.

EUR/PLN technicznie

Dom maklerski informuje o swojej pozycji long na EUR/PLN. Wejście: 4,3084.  SL: 4,2910. TP: 4,3380. Jednocześnie preferowanym trendem pozostaje boczny, czyli konsolidacja. Argumentem wspierającym ten scenariusz wg. DM jest wyraźne przebicie MA30 na dziennym interwale. Kluczowy opór na poziomie 4,34 w okolicach ostatniego szczytu.

Najbliższe wsparcia i opory sugerowane przez DM mBank:

Wsparcie Opór
4,2446 4,4041
4,2227 4,3410
4,1511 4,2857
Źródło: Raport dzienny DM mBank


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułUSDJPY – analiza techniczna rynków finansowych
Następny artykułKonkurs XTB: Wytypuj wynik meczu Polaków i wygraj gadżety z autografami piłkarzy
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here