Naga MarketsWe wtorkowym raporcie dziennym zespół ekonomiczny mBank Research przygląda się fundamentalnym i technicznym aspektom, mogącym kreować kurs EUR/USD w przeciągu najbliższych sesji. Bank posiada również aktywną krótką pozycję na najpłynniejszej parze walutowej.


Short z celem na 1.1575

mBank Research w przypadku notowań Eurodolara identyfikuje silny trend wzrostowy z ostatnich kilku miesięcy, w krótkim terminie spodziewa się jednak niedźwiedziej korekty. Stąd też krótka pozycja od obecnych szczytów z 1.1674, zleceniem SL na 1.1720 oraz potencjalnym TP na 1.1575:

EUR/USD D1. Źródło: mBank

„Wczorajsza korekta spadkowa wyniosła około pół figury, dzisiaj jeszcze w godzinach nocnych kurs wzrósł jednak o kilkanaście ticków. Impulsy spadkowe nie wygasły, wciąż powinna działać dywergencja na wykresie 4h. Całkowita przestrzeń do korekty jest spora, wynosi jeszcze około figury (do MA55 oraz Fibo na 4h), jednak najbliższe wsparcie to MA30 na tym interwale (okolice 1,16). Stosunek zysku/straty dla naszej pozycji short (zarabia aktualnie 20 pipsów) jest wciąż atrakcyjny, zlecenie S/L ustawione jest zaraz ponad maksimum lokalnym z 2015. Pozostajemy short, czekamy na dalszy rozwój wydarzeń” – czytamy w komentarzu zespołu ekonomicznego mBanku.

EUR/USD H1 i W1. Źródło: mBank

Co pokazuje strona fundamentalna?

Jak twierdzi mBank Research, poniedziałkowe umocnienie dolara do euro powinno być utożsamiane przede wszystkim z chęcią realizacji zysków po tygodniach silnych wzrostów oraz gorszymi odczytami PMI dla unii monetarnej.

„Pozytywna historia zbudowana na rynkach wokół euro oczywiście w dalszym ciągu obowiązuje – do wysokiego wzrostu, spadku ryzyka politycznego, atrakcyjnych wycen europejskich aktywów (akcji) i chęci zrównoważenia utrzymującego się przez lata niedoważenia w europejskie aktywa, dochodzi teraz normalizacja polityki pieniężnej” – komentują analitycy banku.

Źródło: mBank

Istotne poziomy wsparć to 1.1296, 1.1104 oraz 1.0821, natomiast oporów to 1.18087, 1.1711 i 1.1616.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here