Naga Markets

mBank spodziewa się, że portfel kredytów korporacyjnych realnie się skurczyPortfel kredytów korporacyjnych będzie zanotuje wzrost, ale tylko monetarny, po uwzględnieniu inflacji się skurczy w najbliższych kwartałach, przewiduje wiceprezes mBanku Marek Lusztyn.

“Oczekujemy lekko ujemnej dynamiki kredytów dla gospodarstw domowych, w skali całego rynku o 2 pkt proc.” – powiedział Lusztyn podczas telekonferencji prasowej.

“Jeśli chodzi o kredyty korporacyjny, spodziewamy się wzrostu na poziomie monetarnym, bo jeżeli weźmiemy pod uwagę inflację, która według naszych prognoz wyniesie 19% na koniec tego roku i 8% na koniec przyszłego, to przy przewidywanym na przyszły rok wzroście o 5%, będzie to oznaczało realne skurczenie się portfela” – dodał.

Portfel kredytów dla klientów detalicznych spadł o 3% kw/kw i wzrósł o 0,6% r/r w III kw. Portfel kredytów korporacyjnych wzrósł o 2,6% kw/kw i 11% r/r.

mBank należy do czołówki uniwersalnych banków komercyjnych w Polsce. Strategicznym akcjonariuszem mBanku jest niemiecki Commerzbank. Bank jest notowany na GPW w 1992 roku. Aktywa razem banku wyniosły 199,54 mld zł na koniec 2021 r.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>


Poprzedni artykułTo nie koniec przeceny złota. Cena XAU/USD zależna od inflacji w USA
Następny artykułCzy kurs EUR/USD zdoła przebić parytet? Mieszane prognozy NBF i Scotiabanku wobec euro
isbnews agencja informacyjna
Agencja informacyjna ISBnews została założona przez dziennikarzy byłej agencji Internet Securities Businesswire, należącej do Euromoney Polska. Pod adresem portal.isbnews.pl prowadzimy serwis działający w czasie rzeczywistym, dostarczający informacje ekonomiczne dla inwestorów (zarówno instytucjonalnych, jak i indywidualnych). ISBnews Informacyjny Serwis Biznesowy w formie spółki dziennikarskiej funkcjonuje od 1 października 2012 r.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here