Naga MarketsW dzisiejszej nocie ekonomicznej DM mBank widnieje zamknięcie pozycji długiej na stop lossie wielkości 136 pips na parze walutowej EUR/PLN. W dzisiejszym, dziennym raporcie DM mBank możemy przeczytać przeprowadzoną analizę fundamentalną i techniczną dla pary walutowej EUR/PLN.


EUR/PLN fundamentalnie

Zeszły tydzień należał do polskiego złotego, który umocnił się w stosunku do euro o ponad 300 pipsów, na każdej sesji ustanawiając nowe minima. mBank zauważa, iż brak nowych informacji stworzyło korzystne środowiska dla dalszego umacniania PLNa. W raporcie czytamy: Mimo pewnego wzrostu globalnych stóp procentowych polska waluta pozostała mocna. Naszym zdaniem było to możliwe dzięki temu, że do pewnego stopnia polska krzywa dochodowości (zarówno ta długa, jak i krótka) dostosowuje się  do wycen globalnych. Uważamy jednak, że są granice tych dostosowań i w najbliższych miesiącach dojdzie do sytuacji, kiedy zobaczymy koniunkcję rosnącej inflacji, rosnących stóp globalnych i gołębiej RPP – to będzie asumpt do osłabienia złotego. Póki co jednak, wspomniane mikrodostosowania oraz silny popyt na rynkach akcji (wszak panuje risk-on) powodują, ze złoty pozostaje mocniejszy niż w poprzednich dniach.”

EUR/PLN technicznie

mBank na chwilę obecną uważa, iż na parze EUR/PLN widzimy korektę spadkową w trendzie wzrostowym. O bieżącej analizie technicznej pisze: „Dywergencja na wykresie 4h wprawdzie wygasła, ale ta na dziennym powinna teraz wspierać wzrost. Jest to jednak jedyny sygnał wzrostowy, wczoraj notowania nie odbiły od ważnego wsparcia, a kolejnym poziomem technicznym (poza minimami lokalnymi) jest teraz Fibo 61,8% na wykresie dziennym (4,2516). Pozostajemy dzisiaj poza rynkiem, czekamy na wyklarowanie sytuacji.”

Najbliższe wsparcia i opory sugerowane przez DM mBank:

Wsparcie Opór
4,2704 4,5065
4,2284 4,4142
4,2030 4,3570
Źródło: Serwis ekonomicznym DM mBanku


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here