Naga Marketsmbank kurs GPWAnalitycy DM BOŚ, w raporcie z 13 października, podwyższyli rekomendację dla mBanku do “trzymaj” ze “sprzedaj”, ale obniżyli cenę docelową akcji banku do 357,4 zł z 364,9 zł.

“Biorąc pod uwagę fakt, że mBank stał się obiektem przejęcia z potencjałem wezwania lub opcją przekształcenia się w większy i bardziej płynny podmiot w połączeniu ze zmienioną naszą 12-miesięczną wyceną docelową (głównie na podstawie wyceny w oparciu o transakcje przejęć i fuzji), która obecnie znajduje się na poziomie bieżącego kursu akcji, podwyższamy długoterminową rekomendację fundamentalną do trzymaj” – napisano w rekomendacji.

“Sądzimy, że wiele przemawia za tym, że transakcja może zostać sfinalizowana w ciągu roku i pozwoli akcjonariuszom mniejszościowym wyjść z inwestycji z satysfakcjonującym zyskiem. Oczekujemy, że walory mBanku okażą się mocniejsze od rynku, a także będą się zachowywały lepiej niż akcje pozostałych banków notowanych na GPW i podwyższamy krótkoterminową rekomendację relatywną do Przeważaj”

“Jest to zresztą kolejny przypadek wymuszonego wyjścia z inwestycji pod wpływem problemów na gruncie rodzimym i tutaj Commerzbank idzie w ślady UniCredit, Deutsche Banku i Raiffeisen Banku. Chcąc nie chcąc mBank staje się obiektem przejęcia, co może, naszym zdaniem, mieć daleko idące konsekwencje dla równowagi na polskim rynku bankowym” – napisano w rekomendacji.

“mBank, który należy do 5. liderów polskiego sektora bankowego, jest naszym zdaniem łakomym kąskiem nie tylko dla krajowych graczy liczących na zwiększenie skali i efektywności swojego biznesu, ale również dla zagranicznych podmiotów, zainteresowanych wejściem na polski rynek, którym przejęcie mBanku zapewni udział w rynku oraz szeroki know-how IT; dodatkowo kusi już zoptymalizowana struktura oddziałów, duży udział mBanku w bankowości internetowej i mobilnej” – dodano także.


Specjalnie dla naszych czytelników przygotowaliśmy darmowy eBook Narzędzia analizy technicznej spółek giełdowych. Odbierz go i więcej materiałów w strefie eLearn Comparic.pl.

Sytuacja na wykresie:

Notowania spółki nie reagują na rekomendację i lekko rosną. Cena testuje poziom poprzedniego dołka, gdzie może pojawić się reakcja podażowa. Warto jednak pamiętać, że zwyżka dokonała się przy wyższych obrotach. Możliwe także, że z powodów wymienionych w rekomendacji czyli spodziewanego przejęcia banku, podaż na rynku będzie dość ograniczona w najbliższym czasie.

mbank

Czytaj także: GPW w ciągu 5 lat będzie liderem wzrostów w Europie, twierdzi Trader21Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here