Naga MarketsW dniu wczorajszym analitycy mBanku informowali o likwidacji zyskownych pozycji długich na EURUSD. Dziś natomiast częściowo zamknęli z zyskiem zlecenie na EURPLN, które osiągnęło poziom take profit.

EURPLN fundamentalnie

Huśtawka na EURPLN rozpoczęła się wczoraj od porannego osłabienia złotego w pierwszej reakcji na informacje ̨ o planowanych nowych cłach w ramach amerykańsko-chińskiej wymiany ciosów w wojnie handlowej. Dobry sentyment wobec polskich aktywów sprowadził złotego aż w okolice 4,31 (ostatnie minima). Ten ostatni epizod nie trwał jednak długo i kombinacja wyższej od oczekiwań inflacji producenckiej w USA, gołębiej RPP i wzrostu awersji do ryzyka na globalnych rynkach przyczyniła się do dynamicznego osłabienia złotego w stosunku do euro. Ostatecznie, EURPLN wzrósł wczoraj o 4 grosze. Może to być dziś rano pretekstem dla sprzedających walutę (stąd dzień może zacząć się od umocnienia złotego), ale wczorajszy epizod unaocznił wszystkie słabości złotego. W konsekwencji, podtrzymujemy naszą prognozę wzrostu EURPLN (ponowne przebicie 4,40) w horyzoncie kwartału.

EURPLN technicznie

Połowa pozycji długiej na EURPLN zawartej po 4,3152 zamknięta została zleceniem T/P po cenie 4,3405, co dało 253 ticki zysku. Druga połowa pozycji pozostaje otwarta bez zlecenia T/P, ale z S/L na poziomie 4,2960.

Wczoraj kurs EURPLN wyraźnie odbił się od dolnej granicy kanału spadkowego na wykresie dziennym. Wzrost notowań zatrzymał się na dawnym maksimum lokalnym w okolicy 4,34. O ile na wykresie 4h w obszarze 4,34-4,36 znajdują się liczne wsparcia (średnie, poziomy Fibo i ekstrema lokalne), to szersze ujęcie wskazuje na ruch w górę w ramach kanału. Jeżeli kurs ponownie odwiedzi dolną granicę kanału, będziemy szukali okazji do zwiększenia pozycji

Źródło: Serwis ekonomicznym DM mBanku


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułRonaldinho tworzy własną kryptowalutę
Następny artykułNajciekawsze setupy dnia – 12.07.2018
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here