Naga MarketsDziś pragnę zwrócić uwagę na wykres siły względnej mBank/sWIG80.

Warto zwrócić uwagę, że oscylator stochastyczny stworzony na podstawie danych kwartalnych siły względnej mBank/sWIG80 znalazł się w strefie wyprzedania. W przeszłości po ,,czymś takim” dochodziło później do wzrostów.

MBANK/SWIG80

1

Po drugie na wykresie wspomnianej siły względnej zbudowanym w oparciu o dane dzienne pojawiły się pozytywne dywergencje ze wskaźnikiem MACD, co świadczy o, że tak powiem, wytracaniu impetu przez trend spadkowy.

MBANK/SWIG80

2

Po trzecie na wspomnianym wykresie siły względnej doszło do wybicia z formacji podwójnego dna.

MBANK/SWIG80

3

Po czwarte doszło do przebicia spadkowej linii trendu

MBANK/SWIG80

4

Przyznam, że osobiście bardzo lubię tego typu układ techniczny (wyprzedany oscylator techniczny na wykresie stworzonym w oparciu o dane kwartalne lub roczne, pozytywne dywergencje z MACD, wybicie z formacji podwójnego dna, przebicie spadkowej linii trendu).

Doświadczenie podpowiada mi, że po pojawieniu się tego typu układu technicznego dochodzić powinno później do wzrostów.

Jeżeli by do nich doszło to kurs akcji mBanku powinien zachowywać się lepiej od indeksu sWIG80. Czy tak faktycznie będzie ? nie wiadomo…Dokonywanie prognoz jest trudne.

Tym niemniej jednak warto poddać wykres wspomnianej siły względnej własnej refleksji.

Sławomir Kłusek https://analizy-rynkowe.pl/Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułLiga Traderów IV edycja – 1/2 finału
Następny artykułDarmowe szkolenia online z Comparic, 15-19 lutego
lukasz nowacki
Aktywny inwestor i spekulant od 2010 roku, głównie na rynkach akcyjnych i walutowych. Zwolennik prostych metod opartych o przewagę statystyczną. Autor licznych analiz, wywiadów i opracowań dla portalu Comparic.pl. Pomysłodawca i organizator odbywającego się od wielu lat konkursu Liga Traderów. Prelegent licznych konferencji dla inwestorów m.in. Ogólnopolskiej Konferencji Biznesu i Nowych Technologii NetVision, łódzkiej konferencji StratoTrade czy inicjatyw studenckich np. „Gry Giełdowej” Koła Naukowego Inwestor z Łodzi.

4 KOMENTARZE

 1. Zestawienie to rozumiem tylko dalej nie widac tu ni jak siły nie da sie 2 walorów porownywac i mówic tu o sile ale moze autor mil co innego na mysli.
  Dzieki za info

 2. Ale chciałbym sie dowiedziec co to takiego “siła względna” nie znam tego pojęcia siła to siła a względna to wzgledem czego ? nie bardzo siłe mozna zestawic z tymi kreskami.
  Jezeli jest taka mozliwosc to proszę o wyjasnienie.
  Z pow

 3. Ta ładna analiza i te kreski
  Ten wykres zapali swiecę spadkową na h4 dopiero próba zapalenia 2giej spadkowej wywoła swiece wzrostu i da mozliwosc wybicia.Tak sie stanie jezeli z obecnego punktu nastapi spadek jezeli z tego punktu wzrost to jest mozliwosc dostawienia 2 swiec spadkowych/h4/.Generalnie tak czy siak mamy spadek

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here