Naga MarketsmBank pod lokalnym oporem. Kontynuacja powolnej przeceny Kurs akcji jednego z największych banków komercyjnych w Polsce, spółki mBank, spadał podczas wczorajszej sesji o około 0,28%. Akcje taniały o 0,60 zł co pozwoliło na osiągnięcie dziennego minimum przy 208,20 zł. Jest to przeciętny wynik na tle tracącego wczoraj 0,56% indeksu WIG20. Sesja odbyła się przy porównywalnych obrotach na tle ostatnich dni. Ostatecznie sesja zamknęła się na poziomie 211 zł. Od początku listopada notowania spółki wzrosły o około 115%.

Nadal na południe?

Kurs mBanku od 10 marca pozostaje w korekcie spadkowej. Trzeba przyznać, że jak na dość długi okres spadków, osiągnięcia podaży nie są imponujące. Podobnie jest z dynamiką spadku ceny, która przynajmniej na razie, nie wskazuje na paniczną wyprzedaż. Mimo przełamania linii trendu, trudno mówić o jego zakończeniu. Spółka z uwagi na kwestię kredytów frankowych (przeciwko niej toczy się sporo postępowań sądowych) może być pod presją, do czasu rozwiązania tej kwestii przez Sąd Najwyższy lub kolejne orzeczenie TSUE. Obecnie cena odbija od oporu przy 213 zł, co może sugerować kontynuację powolnej przeceny.

Te artykuły również Cię zainteresują
mbank 21.04.2021
Notowania mBank 21.04.2021

Bank sprzedaje nieruchomości

mBank wystawił na sprzedaż działkę z budynkiem biurowo-usługowym o powierzchni ok. 2 150 m2 w Krakowie. Oczekiwana cena sprzedaży to 13,5 mln zł, wynika z ogłoszenia o sprzedaży. Jak poinformował ISBnews rzecznik mBanku, planowana transakcja wynika z optymalizacji portfela nieruchomości, nie zaś optymalizacji sieci banku. Obiekt wystawiony na sprzedaż zlokalizowany jest w dawnej dzielnicy żydowskiej Kazimierz. Ma trzy kondygnacje naziemne i jedną podziemną.

Działka ma dodatkowo wewnętrzny dziedziniec z osobnym wjazdem. Oczekiwana cena – jak czytamy w ogłoszeniu – to 13,5 mln zł. Do dalszego postępowania mają zostać skierowane oferty z najwyższymi cenami. Oferty z ceną przyjmowane będą do końca kwietnia br. Jak poinformował ISBnews rzecznik mBanku Krzysztof Olszewski, instytucja zamierza sprzedać budynek, zaś oddział korporacyjny banku, który obecnie tam funkcjonuje, zmieni lokalizację.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dolar prognoza | kurs bitcoin prognozy | us500 | wykresy bitcoin | gpw notowania |

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here